Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 29 stycznia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Uchodźcy nie wyjadą z Łomży...

Likwidacja ośrodka dla uchodźców w Łomży nie spowoduje, że wyjadą oni z miasta - mówią przedstawiciele Fundacji Ocalenie. Według danych prowadzonego przez Fundację punktu konsultacyjnego, poza ośrodkiem mieszka czterystu uchodźców. "Wynajmują mieszkania, ich dzieci uczą się w łomżyńskich szkołach, próbują ułożyć sobie normalne życie" - mówi Kamil Kamiński z Fundacji.

Ci, którzy zdecydują się na mieszkanie poza ośrodkiem, często mają problem z wynajęciem mieszkania. Kiedy mówią, że są obcokrajowcami, oferty okazują się być nieaktualne. Czasem uchodźcy słyszą, że są terrorystami i nikt nie wynajmie im mieszkania. Obawy znikają dopiero przy zapłacie za dłuższy okres z góry, albo po kilku miesiącach bez jakichkolwiek problemów.

Według psycholog, Ewy Kownackiej, to wina stereotypów. "Obawiamy się tego, czego nie znamy. W tym przypadku inności religijnej czy obyczajowej. A kiedy najemca okaże się nierzetelny opinia przenosi się na wszystkich uchodźców. W przypadku problemów z wynajmującymi mieszkanie Polakami nie ma takiej zależności" - mówi Kownacka.

Umowa, na podstawie której prowadzony jest łomżyński ośrodek dla uchodźców, wygasa w tym miesiącu. Do końca marca zapadnie decyzja, czy zostanie przedłużona.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę