Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Pierwsze zwiastujące wiosnę ptaki, m.in. skowronki i czajki,

Pierwsze zwiastujące wiosnę ptaki, m.in. skowronki i czajki, przyfrunęły na Bagna Biebrzańskie - informują pracownicy Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Jak mówi Artur Wiatr z tego parku, mimo srogiej tegorocznej zimy, te ptaki, jak również gęsi gęgawy, gęsi białoczelne, gęsi zbożowe i żurawie pojawiły się w typowym dla siebie terminie. Pierwsze skowronki widziano już w połowie lutego, pozostałe ptaki pojawiły się z końcem lutego. Pracownicy parku informują też o pierwszych szpakach i kosach. Nie widziano natomiast jeszcze bocianów białych.

Artur Wiatr podkreśla jednak, że "apogeum" związane z wiosennymi wędrówkami i przelotami ptaków dopiero przed nami. Zazwyczaj w ostatnim tygodniu marca i pierwszych dniach kwietnia nad Biebrzą można obserwować wielkie stada ptaków, które zatrzymują się tam na odpoczynek. To okazja, którą co roku wykorzystują ornitolodzy oraz miłośnicy przyrody z kraju i zagranicy, przyjeżdżający nad Biebrzę obserwować ptaki.

Woda na rozlewiskach Biebrzy powoli odmarza, sprzyjał temu ostatni tydzień z dodatnią temperaturą, a szybki odpływ wody hamują nocne przymrozki.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę