Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Rozpoczął się proces "Generała" z Łomży

Główne zdjęcie
Sławomir W. przed łomżyńskim sądem Fot. archiwum

Czterogodzinnym odczytaniem aktu oskarżenia rozpoczęła się dziś (15.02) przed Sądem Okręgowym w Ostrołęce rozprawa przeciwko Sławomirowi W. pseudonim "Generał". Razem z "Generałem", uważanym za szefa działającej nie tylko w Łomży grupy przestępczej, na ławie oskarżonych zasiadają także Bernard S. "Szudraś", Marcin B. "Osama" i Adam Ś. "Smerf". Prokurator oskarżył ich m.in. o czerpanie korzyści z handlu narkotykami na dużą skalę oraz z nierządu, a także o wymuszenia i rozboje.

W listopadzie ub.r. przed sądem łomżyńskim zakończył się proces siedemnastu mężczyzn, tzw. grupy Generała, którym postawiono podobne zarzuty. Wszyscy zostali uznani za winnych i skazani na kary od 2,5 do 7,5 lat więzienia.

Sławomir W. w tamtej sprawie zeznawał jako świadek - jego proces musiał odbyć się osobno i poza Łomża, ponieważ jeden z zarzutów mu stawianych dotyczy rodziny łomżyńskiego sędziego. W "sprawie Generała" prawdopodobnie powrócą nazwiska pojawiająca się już podczas procesu jego grupy - policjanta Grzegorza K. i prokuratora Jacka Ch..

Jutro sąd zacznie przesłuchiwanie świadków - poinformował przewodniczący składu orzekającego, a zarazem rzecznik ostrołęckiego sądu, sędzia Jerzy Pałka.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę