Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Hojny „Mecenat” Ministra Kultury

Ponad ćwierć milion złotych otrzymają w tym roku łomżyńskie instytucje kultury z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pięć wniosków złożonych przez Teatr Lalki i Aktora, Regionalny Ośrodek Kultury, Muzeum Północno-Mazowieckie, Muzeum Przyrody w Drozdowie i Miejską Bibliotekę Publiczną znalazło się na liście wniosków zaakceptowanych do dofinansowania w ramach programu „Mecenat 2010”

O dotacje z programu „Mecenat” ubiegać się mogą wyłącznie jednostki samorządu terytorialnego na zadania wykonywane w ramach programów realizowanych przez instytucje filmowe i instytucje kultury. Dotacje przeznaczone są na realizacje zadań o charakterze merytorycznym. W tym roku na liście zaakceptowanych do dofinansowania znalazły się 74 projekty z całego kraju. W tej grupie jest także pięć łomżyńskich. Teatr Lalki i Aktora w Łomży ma otrzymać 80 tys zł na projekt o nazwie „Klasyka na nowo” - realizacja premier Teatru Lalki i Aktora w Łomży. 60 tys zł otrzyma Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży  na aktywne tworzenie tożsamości „Kraina Naszych Ojców”. Muzeum Przyrody w Drozdowie dostanie 53 tys zł aby być „otwarte dla pokoleń i środowisk”.  Na liście zaakceptowanych do realizacji jest także wniosek Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży, które chciało pozyskać (i udało się)  34 tys zł dofinansowania na „konserwację zbiorów i zakup wyposażenia do prowadzenia działalności kulturalnej”, a także wniosek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży - „MBP ponadlokalnym centrum udostępniania zbiorów bibliotecznych, informacji, upowszechniania i promocji czytelnictwa”, na realizacje którego  placówka ta ma otrzymać 30 tys zł.

Wśród „szczęśliwców” nie ma za to Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, która chciała uzyskać dofinansowanie na realizację koncertów kameralno-symfonicznych oraz audycji muzycznych dla dzieci i młodzieży.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę