Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Przegląd Teatrów Wiejskich i Obrzędowych

31 spektakli zostanie wystawionych podczas odbywającego się w piątek i w sobotę w Łomży Przeglądu Teatrów Wiejskich i Obrzędowych Województwa Podlaskiego. Konkurs, którego organizatorem jest Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ma na celu przede wszystkim upowszechnianie i kontynuację tradycyjnych form teatru ludowego poprzez prezentację tradycyjnych i współczesnych jego form.

Przegląd Teatrów Wiejskich i Obrzędowych jest jedną ze sztandarowych imprez organizowanych przez łomżyński Regionalny Ośrodek Kultury już od ponad 20 lat. Po likwidacji województwa łomżyńskiego w 99 roku impreza odbywa się co dwa lata. Bierze w niej udział kilkaset osób – zwycięzcy eliminacji powiatowych. W tym roku zaprezentują się grupy m.in. z Białegostoku, Lipska, Bielska Podlaskiego, Siemiatycz, Wąsosza, Zambrowa, Szczuczyna, Zbójnej  i Nowych Piekut.
Prezentowane w konkursie spektakle nawiązują do świąt: Bożego Narodzenia, Nowego Rok, Trzech Króli i Wielkanocy, uroczystości rodzinnych: wesela, chrzcin, czy rajby, oraz zwyczajów związanych z pracą na roli i w gospodarstwie domowym np. kiszenia kapusty i dożynek. 
Konkursowe jury będzie je oceniało w dwóch kategoriach: teatru wiernego tradycji, gdzie będzie brana pod uwagę: autentyczność rekwizytów, kostiumów, gwary, a także zgodność scenariusza z miejscową tradycją, oraz teatru wykorzystującego elementy tradycji, gdzie oceniane będą: budowa scenariusza, reżyseria, scenografia, kultura języka.
W piątek i sobotę na scenie w siedzibie łomżyńskiego ROK-u (ul. Małachowskiego 4) zaprezentują zarówno zespoły dziecięce, młodzieżowe jak i dorosłych. Wykonawców łączy to, że nie mają wykształcenia artystycznego, a występy traktują jako hobby. 

zobacz: kolejność występów

210204100642.gif

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę