Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Owoce także w łomżyńskiej szkole

Główne zdjęcie
fot. www.arr.pl

Zamiast napojów gazowanych, najmłodsi będą pić soki owocowe bądź warzywne, a zamiast chipsów zjedzą owoce. 1561 uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich z sześciu szkół podstawowych w Łomży, a doliczając do tego uczniów z dziewięciu podstawówek w powiecie łomżyńskim, prawie 2400 maluchów dzięki akcji „Owoce w szkole” za darmo otrzyma jabłko, gruszkę, świeżą marchewkę, ogórek lub paprykę. Niestety nie codziennie lecz tylko trzy razy w tygodniu przez 10 tygodni

To drugi semestr wdrażania programu, w którego pierwszej edycji z prezentu w postaci owoców i warzyw skorzystało zaledwie 230 dzieci z dwóch podstawówek w Łomży. Teraz jest blisko pięć razy więcej. Dlaczego...?
- Myślę, że dyrektorzy szkół przekonali się, że dystrybucja woreczków lub pojemniczków wcale nie jest taka skomplikowana – wyjaśnia Wojciech Kasjanowicz, dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Białymstoku, która zajmuje się organizacją całego przedsięwzięcia. - Ponadto dostawcy w Podlaskiem zorientowali się, jak to funkcjonuje. W pierwszym semestrze były to tylko trzy firmy, teraz jest ich już osiem.
Maluchy z Łomży i powiatu będzie zaopatrywać w witaminy Hurtownia Artykułów Spożywczych Krzysztofa Pęskiego z Zambrowa. Natomiast firma PPM z Piątnicy przygotuje owocowo-warzywne porcje dla ok. 3 tysięcy maluchów z Łódzkiego i Świętokrzyskiego.
- To wynik naszej współpracy z dystrybutorami mleka na tamtym terenie, którzy zaproponowali nam zgłoszenie się do programu – wyjaśnia szef PPM Paweł Ostrowski. - Zobaczymy, jak to się kalkuluje, jak sprawdzą się nasze opakowania i jeśli wszystko się powiedzie, spróbujemy sił w przyszłej edycji programu już na swoim terenie.
Z pierwszej edycji „Owoców w szkole” w naszym województwie korzystało 120 szkół (zgłosiło się 274), w drugiej – 195 (zgłosiło się 253). Oznacza to, że prawie 22 tysiące uczniów z Podlaskiego dostanie zdrowe witaminki. A ponieważ jest ich znacznie więcej niż w pierwszym semestrze – nie cztery, lecz trzy razy w tygodniu.
Agencja Rynku Rolnego podaje, że w całym kraju umowy z zatwierdzonymi firmami zawarło 5 648 szkół podstawowych, w których do klas I – III uczęszcza 571 119 dzieci. To ponad 53 procent liczby dzieci w grupie docelowej, która wg Ministerstwa Edukacji Narodowej wynosi prawie 1 milion 77 tysięcy maluchów.

Mirosław R. Derewońko

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę