Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Dotacje na zabytki

Do 100 tys zł dotacji będzie można dostać z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku na prace konserwatorskie przy zabytkach. Właśnie ogłoszono konkurs. Wnioski można składać do 8 marca, a kwota środków przeznaczonych na ten cel to 1,8 miliona złotych.

Konkurs obejmuje prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane, a także dokumentacje konserwatorskie i badania archeologiczne, w tym wykopaliska. Dotyczy to zabytków nieruchomych, ruchomych i archeologicznych znajdujących się na obszarze naszego województwa.
Jak podkreśla Jan Kwasowski, rzecznik marszałka województwa, nowością w stosunku do lat ubiegłych jest wyznaczenie górnej granicy dofinansowania – 100 tysięcy złotych, oraz obowiązek podpisania umowy w ciągu trzech miesięcy od rozstrzygnięcia. Jak uzasadnia Kwasowski w poprzednich latach zdarzało się, że niektórzy beneficjenci z podpisaniem umowy zwlekali niemal do końca roku.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę