Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Oświadczenie Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr10 w Łomży

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży jest głęboko zaniepokojona tym, co się dzieje w sprawie basenu przy szkole. Od września ubiegłego roku staraliśmy się uzyskać od władz miasta zapewnienie, że dzieci naszej szkoły będą mogły korzystać z pływalni na zasadach jakie obowiązywały przed jego remontem. Niestety na składane przez nas pisma do Pana Prezydenta Krzysztofa Choińskiego, nie uzyskaliśmy konkretnych odpowiedzi. W żadnym z odesłanych pism Pan Prezydent nie potrafił się właściwie do naszych pytań ustosunkować, oznajmiając jedynie, że basem przechodzi w zarząd MOSiR.

Pan Prezydent nie przybył na nasze zaproszenie, a czekało na niego ponad stu zaniepokojonych rodziców. Oczekiwaliśmy wówczas przynajmniej próby wyjaśnienia tego, co tak naprawdę dzieje się z naszą pływalnią oraz jak często nasze dzieci będą z niej korzystały w ramach lekcji W-F.
Informujemy, że zgadzamy się, iż oddanie basenu przy Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży odbędzie się z korzyścią dla Szkoły jak i MOSiR w częściach ułamkowych z określeniem odpowiedniego sposobu korzystania z tej nieruchomości zgodnie z art.49a pkt2 ustawy o gospodarce nieruchomościami. Mowa w niej o oddaniu w trwały zarząd całej nieruchomości kilku jednostkom organizacyjnym w częściach ułamkowych, z określeniem sposobu korzystania z tej nieruchomości przez poszczególne jednostki organizacyjne. Taki podział mógłby w sprawiedliwy sposób ustanowić korzystanie z pływalni przez naszych uczniów na zasadach jakie obowiązywały przed jego remontem.
Pragniemy podkreślić, że my Rodzice Szkoły podstawowej nr 10 nigdy nie wypowiadaliśmy się o jakimkolwiek ograniczeniu korzystania z basenu przez dzieci z innych placówek oświatowych w naszym mieście. Uważamy, iż przebudowa basenu przy Szkole Podstawowej nr 10 znacząco przyczyni się do poprawy jakości zajęć W-F oraz zwiększy możliwości w korzystaniu z niego przez inne placówki oświatowe naszego miasta. Chcielibyśmy jednocześnie zaznaczyć, że nie zgadzamy się na jakiekolwiek opłaty związane z korzystaniem z pływalni w ramach wychowania fizycznego przez dzieci z naszej szkoły, a takie propozycje podobno się pojawiły. Pamiętajmy, że basen tak naprawdę nie powstałby, gdyby nie rodzice tej szkoły. To oni w 1994 powołali stowarzyszenie, które z różnych źródeł pozyskało środki do jego ukończenia., między innymi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W naszej szkole uczy się największa ilość uczniów niepełnosprawnych w Łomży. Pływalnia przy szkole i zajęcia w ramach W-F na basenie są nieocenionym wsparciem w procesie rehabilitacji.
Sytuacja jaka ma miejsce w ratuszu i opinia, która jest przedstawiana do mediów wskazuje jakoby to Pani Dyrektor Hanka Gałązka była inicjatorką całego zamieszania. Pragniemy  oznajmić, że w naszym odczuciu działania jakie podejmowała Pani Dyrektor miały na celu jedynie dobro naszych dzieci. Bardzo bulwersują nas doniesienia medialne o sposobie w jaki jest traktowana. Czujemy się w obowiązku przypomnieć Panu Prezydentowi, że to my rodzice tej szkoły z własnej inicjatywy, mając na względzie dobro naszych dzieci, domagamy się jasnych i wyczerpujących odpowiedzi na pytania które zadaliśmy we wcześniejszym piśmie. Pytania, które nadal stawiamy... Dlaczego nikt nie chce na nie odpowiedzieć i kto płaci za nie użytkowany basen uruchomiony kilka miesięcy temu?
Nasze zaproszenie kierowane do pana prezydenta, w celu uzyskania odpowiedzi co do zasad korzystania z pływalni przy Szkole Podstawowej nr 10 oraz zasad jej przekazania do MOSiR jest nadal aktualne.

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr10 w Łomży


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę