Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Tak ma wyglądać nowe Łomżyńskie Centrum Kultury.

Główne zdjęcie
fot. UM Łomża (www.lomza.pl)

Wielka sala sportowo-widowiskowa, o wysokości ponad 12 metrów i zdolna pomieścić ponad 4100 widzów, ma być główną częścią Łomżyńskiego Centrum Kultury. Ratusz ogłosił, że przyjęta została do realizacji ostateczna wersja projektu przygotowanego przez warszawskich projektantów. - Część zawierająca halę ma kształt eliptycznego cylindra przechylającego się ku północy, natomiast budynek domu kultury niejako „wbija się” od strony południowej w główną bryłę – opisuje wizualizację ŁCK Urząd Miejski.

fot. UM Łomża (www.lomza.pl)
fot. UM Łomża (www.lomza.pl)

ŁCK będzie położone przy ulicy Zawadzkiej w Łomży na wysokości skrzyżowania z ulicą Księżnej Anny, w bezpośrednim sąsiedztwie m.in. powstającego wielkopowierzchniowego centrum handlowego.
- Od strony ulicy Katyńskiej przewidziano wjazd oraz główną część parkingu obsługującego halę. Lokalizacja parkingu podyktowana jest strefą ochronną wokół stacji redukcyjnej gazu oraz tym, iż po przeciwnej stronie ulicy Katyńskiej mają znaleźć się zaplecza projektowanego centrum handlowego - czytamy w informacji opublikowanej na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego.
Główny wjazd do ŁCK przewidziano zaś na przedłużeniu ulicy Księżnej Anny, tworząc skrzyżowanie z ulicą Zawadzką.
- Równolegle do ulicy Zawadzkiej projektuje się dalsze miejsca parkingowe –  podaje ratusz.

Dominującą częścią Łomżyńskiego Centrum Kultury ma być hala sportowo-widowiskowa, której wysokość sięgnie 12.5 m. Ze względu na rozmiar widowni hali przewidziano trzy wejścia bezpośrednio z zewnątrz obiektu oraz jedno prowadzące przez wielokondygnacyjny hall ŁCK. Hala sportowa pozwala pomieścić ponad 4100 widzów (4146 miejsc,w tym 764 miejsca rozsuwane i 58 miejsc w lożach) na stałych miejscach siedzących oraz na rozsuwanych trybunach tymczasowych. W przestrzeni hali przewidziano niezbędne instalacje potrzebne do przeprowadzenia zarówno zawodów jak i transmisji telewizyjnych z tychże zawodów. Ilość projektowanego oświetlenia pozwala na prowadzenie transmisji w jakości HD. Zainstalowane nagłośnienie budynku umożliwia rozgrywanie nie tylko zawodów sportowych, ale także zawodów tańca, czy organizację koncertów oraz innych imprez kulturalnych.

Sam budynek ŁCK jest ściśle powiązany z budynkiem hali, z której istnieje możliwość przejścia do hallu domu kultury znajdującego się na parterze. Przewidziano w nim miejsce na szatnię oraz kawiarnię z możliwością wydzielenia jej w ten sposób aby w razie potrzeb mogła działać niezależnie po godzinach otwarcia centrum. Na wyższych kondygnacjach umieszczono salę kinową oraz sale: plastyczną i baletową, która posiada widok na część parkową terenu.
Po zachodniej stronie domu kultury zaprojektowano jeszcze amfiteatr dla 500 widzów.

Jak podaje ratusz projekt Łomżyńskiego Centrum Kultury został skierowany do szczegółowego zaprojektowania i opracowania projektu budowlanego.  Termin rozpoczęcia inwestycji oraz jej koszt nie są jeszcze znane.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę