Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Radość spod kapelusza

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Można zgłaszać się do uczestnictwa w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza”. Gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju mogą prezentować wiersze, monologi i piosenki kabaretowe zarówno Hanki Bielickiej jak i innych wykonawców. Konkurs, to oryginalny sposób upamiętnienia najsłynniejszej łomżynianki świata, nazywanej Królową Estrady, Mistrzynią Monologu i właśnie Damą w Kapeluszu.

Organizatorem ogólnopolskiego konkursu jest parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży. To właśnie w parafialnym Centrum Katolickim im. Papieża Jana Pawła II znajduje się Salonik Pani Hanki, otwarty przez nią osobiście w czerwcu 2005 r. Artystka przekazała tu sporo pamiątek rodzinnych i teatralnych, w tym swoje słynne kapelusze.
Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Hanki Bielickiej odbędzie się 13 i 14 marca 2010 roku.  
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie karty zgłoszenia do 20 lutego, przy czym dla uczestników z województwa podlaskiego organizatorzy zapowiedzieli przeprowadzenie wcześniej  specjalnych eliminacji.
Dodajmy tylko, że czas trwania poszczególnych prezentacji nie może przekraczać 7 minut, a karty zgłoszeniowe i regulamin konkursu można pobrać ze strony internetowej parafii www.krzyz.4lomza.pl.

210204100642.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę