Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Czy to już wojna... o basen?

Konflikt na linii ratusz – Szkoła Podstawowa nr 10 coraz bardziej narasta, a dowodem na to jest informacja opublikowana wczoraj po południu na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Łomży. Tekst pt. „Czego nie wiedzą rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży?” to swoista odpowiedź na nieobecność zastępcy prezydenta ds. Oświaty Krzysztofa Choińskiego podczas jeszcze przedświątecznego spotkania z rodzicami uczniów szkoły w sprawie przyszłości wyremontowanego - dawniej szkolnego - basenu. W informacji podpisanej przez Naczelnika Wydziału Oświaty są zarzuty wobec dyrektor szkoły: że wiedziała, ale nie powiedziała; że nie reprezentowała pracodawcy, a powinna; i że przecież wykonała szereg czynności przygotowujących szkołę do zmian organizacyjnych. W tekście jest też wyrażona nadzieja, że „narastający bałagan organizacyjny w Szkole Podstawowej nr 10 nie będą wpływać na pracę nauczycieli i wyniki uczniów”.


Przypomnijmy sprawę spotkania, opisywaliśmy w artykule pt. „Zabawa wiceprezydenta w ciuciubabkę”.

Oto treść informacji wprost ze strony ratusza.
Czego nie wiedzą rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży?
W środę 17 grudnia 2009 r. ponad stu rodziców oczekiwało w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży na przybycie Wiceprezydenta Miasta Krzysztofa Choińskiego. Celem spotkania było przekazanie rodzicom informacji na temat zmian organizacyjnych w szkole, w szczególności na temat nowego statusu pływalni. O tym, że spotkanie zostało odwołane wiedziała tylko Pani Dyrektor Hanna Gałązka. Do końca spotkania, wyznaczonego na godzinę 18.00, nie przekazała tej informacji oczekującym rodzicom. Skutkiem takiego postępowania Pani Dyrektor były zawiedzione oczekiwania i oburzenie rodziców.
Pani dyrektor obecna na zaplanowanym spotkaniu nie reprezentowała swojego  pracodawcy, choć powinna; nie wyjaśniła zebranym rodzicom, że od lipca 2009 r. po otrzymaniu pisma Nr Oś.0114/101/09  z Wydziału Oświaty o następującej treści: „Uchwałą Rady Miejskiej Łomży  został powołany  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.  W zadaniach statutowych  Ośrodka znajduje się zarządzanie obiektami sportowymi w naszym mieście, w tym basenem przy Szkole Podstawowej Nr 10. W związku z planowanym przekazaniem zarządzania basenem po remoncie do MOSiR oraz zmianami organizacyjnymi w Pani szkole proszę o ponowne zweryfikowanie projektu pracy szkoły i dostosowanie zatrudnienia do realnych potrzeb. Wynikające z tego czynności prawa pracy, w tym rozwiązanie stosunku pracy z pracownikami administracji obsługi szkoły i basenu, należy wykonać niezwłocznie” sama podejmuje działania i wykonuje czynności zmierzające do wygaszenia trwałego zarządu w stosunku do pływalni.
Pani Dyrektor, niezależnie od prezentowanej postawy wobec rodziców szkoły, wykonała szereg czynności przygotowujących szkołę do zmian organizacyjnych:
- uregulowała status dotychczasowych pracowników pływalni, dla których MOSiR w Łomży stał się pracodawcą jako następca prawny SP 10,
- opracowała projekt planu wydatków budżetowych na 2010 r. nie uwzględniając zarówno po stronie dochodów jak i wydatków prowadzenia pływalni,
- podjęła czynności zmierzające do ustalenia czy w majątku szkoły znajduje się część budynku stanowiąca łącznik z pływalnią i doprowadziła do rozgraniczenia budynków.
Mamy nadzieję, że brak skutecznego obiegu informacji i narastający bałagan organizacyjny w Szkole Podstawowej nr 10 nie będą wpływać na pracę nauczycieli i wyniki uczniów.

Naczelnik Wydziału Oświaty
mgr Andrzej Michał Piechociński

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę