Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Marszałek sypnął groszem na kulturę

Ponad 200 tysięcy złotych jako dotacje otrzymają od marszałka województwa placówki kultury z Łomży i regionu w przyszłym roku. Dotacje wynoszą od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych Najwyższe „z naszych” – po 25 tys zł – otrzymają organizatorzy Festiwalu Muzycznego Dni Drozdowo-Łomża i Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego WALIZKA.

Na przyszłoroczne festiwale, spektakle, publikacje, koncerty, płyty i warsztaty w sakli całego województwa organizatorzy niemal 200 przedsięwzięć dostaną łącznie prawie 1,3 mln zł.  Na zaakceptowanej przez zarząd województwa liście jest także 26 przedsięwzięć z Łomży i regionu, a łączna suma tych dotacji wynosi 201 500 zł. Poza sztandarowymi imprezami takimi jak XVII Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża, XXIII Międzynarodowy Festiwal Teatralny WALIZKA, XVII Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej Nowogród 2010 - Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich, czy III Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza” pieniądze od marszałka wesprą także mniej znane imprezy, czy wręcz pojedyncze działania. Muzeum Przyrody w Drozdowie otrzyma 4 tys zł na uzupełnienie kolekcji muzealnej strojów dworskich z regionu łomżyńskiego, Gminny Ośrodek Kultury w Turośli 3 tys zł na obchody V rocznicy śmierci Jana Pawła II, a Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów 8 tys zł na  przetłumaczenie Księgi pamięci gminy Łomża, wydanej w 1952 roku w Tel Awiwie.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę