Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 17 lipca 2024 napisz DONOS@

W liceach całkiem dobrze, w technikach znacznie gorzej

Niemal 77% maturzystów z Łomży którzy na początku listopada przystąpili do próbnego sprawdzianu z matematyki zdało go. Wyniki są już dostępne na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży (oke.lomza.com). Każdy uczeń może sprawdzić tu jak poszła mu próbna matura z przedmiotu, który ponownie staje się obowiązkowy. Same arkusze egzaminacyjne udostępniane będą zainteresowanym osobom w siedzibie OKE od jutra do 3 maja 2010 roku, ale wcześniej trzeba złożyć wniosek o udostępnienie do wglądu ocenionego arkusza egzaminacyjnego i karty odpowiedzi.

Ze zbiorczych danych dotyczących wyników próbnej matury wynika, że najlepiej wypadli licealiści. Uczniowie LO w największej licznie przystąpili do próbnego sprawdzianu i osiągnęli najlepsze wyniki. Z niemal 8 tysięcy licealistów piszących próbną maturę w województwie podlaskim (61,5% ogólnej liczby licealistów, którzy wiosną powinni przystąpić do matury) zdało ją  (uzyskało minimum 30% punktów) ponad 87%. 
Do próbnej matury przystąpiło niemal 32 % maturzystów z technikum. Niestety w tym wypadku wyniki są znacznie gorsze. Tylko średnio co drugi uczeń/słuchacz szkoły technicznej zdałby egzamin maturalny z matematyki.

Porównując dane powiatami wynika, że najlepiej z próbną maturą w naszym regionie poradzili sobie uczniowie z powiatów grajewskiego i kolneńskiego (grajewski – przystąpiło: 406, zdało: 313; kolneński – przystąpiło: 293, zdało: 226) gdzie zdawalność wyniosła  - 77,1%. Nieco słabiej wypadli łomżanie. Z 1479 przystępujących do sprawdzianu zdało go 76,7%.
Najgorsze wyniki w całym województwie podlaskim zanotowano natomiast w powiecie łomżyńskim – gdzie zdało zaledwie 18,3%. Z 60 przystępujących do próbnej matury uczniów  tyko jedenastu otrzymało 30 lub więcej % punktów.

Możesz zajrzeć
Każdy z maturzystów, który w listopadzie pisał próbną maturę z matematyki może nie tylko sprawdzić swój wynik (http://matpr.cp9.win.pl/), ale także zobaczyć swój arkusz.  Arkusze egzaminacyjne z próbnego egzaminu maturalnego z matematyki udostępniane są zainteresowanym osobom w siedzibie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, ul. Nowa 2 w okresie od 15 grudnia 2009 roku do 3 maja 2010 roku. Zainteresowani muszą złożyć odpowiedni wniosek o udostępnienie do wglądu ocenionego arkusza egzaminacyjnego i karty odpowiedzi. Wniosek ten można przesłać pocztą, faksem, lub złożyć bezpośrednio w OKE w Łomży. Po ustaleniu terminu w którym takie okazanie będzie możliwe OKE ma go powiadomić pisemnie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę