Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Łomżyński PopArt wygrał stołeczną Beatlemanię

W warszawskim Domu Kultury Świt po raz trzeci odbył się ogólnopolski Beatlemania Festival im. Johna Lennona, organizowany na pamiątkę zastrzelenia 8 grudnia 1980 r. współtwórcy The Beatles. Wystąpili soliści i zespoły z całej Polski, ale że jury preferowało najbardziej zaskakujące wykonania, pierwsze miejsce i 1000 zł nagrody zdobyło Studio Piosenki PopArt z Łomży za „Here Comes the Sun” George'a Harrisona.

- Wykonaliśmy ten utwór na sześć głosów a cappella tylko z podkładem perkusyjnym, tzw. loop – mówi Bernard Karwowski, twórca aranżacji zwycięskiego utworu i PopArtu. - Myślę, że jurorom spodobało się nowoczesne brzmienie, wyrafinowane rytmy i poprzesuwane akcenty oraz naprawdę trudne harmonie wokalne.
Drugim zaśpiewanym w konkursie utworem był „Hard Day's Night” słynnej czwórki z Liverpool, wykonany z towarzyszeniem fortepianu, za którym zasiadł Paweł Lipski. Tym razem aranżacja miała posmak retro i utrzymana była w jazzowo swingującym stylu, po jaki sięgali legendarni Louis Armstrong czy Ella Fitzgerald.
- Mamy do czynienia z wielkim kunsztem śpiewania na głosy – chwalił łomżyniaków Waldemar Kuleczka. - To zanikająca sztuka, zwłaszcza w Polsce. Świetnie sobie z tym radzą!
W skład jury weszli: Waldemar Kuleczka, inicjator Beatlemanii i lider wykonującej od 10 lat piosenki Beatlesów grupy Big Bit, jego kolega z zespołu Tomasz Latos i dziennikarz muzyczny radiowej trójki Marek Wiernik.
Laureatami tegorocznej Beatlemanii są niezwykle muzykalni i rozśpiewani gimnazjaliści, którzy przygodę z PopArt zaczynali już w podstawówce: Radek Pietrzak i Łukasz Lipski (PG nr 6), Marcin Wincenciak (PG nr 1) i Dawid Litwiński (PG w Piątnicy) oraz Tomek Wiśniewski z Katolickiego Liceum w Łomży.

Mirosław R. Derewońko


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę