Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z: www.radio.bialystok.pl

Łomża: adwokat prezydenta uważa, że stanowisko MSWiA zawiera sprzeczności

Główne zdjęcie
Remigiusz Fabiański (fot. archiwum)

''Stanowisko w sprawie prezydenta Łomży, które przesłał na prośbę Radia Białystok Rzecznik Prasowy MSWiA nie jest do końca zgodne z obowiązującym prawem i zawiera wewnętrzne sprzeczności'' - stwierdził reprezentujący Jerzego Brzezińskiego mecenas. Sam prezydent Łomży odmówił komentarza w tej sprawie odsyłając do występującego w jego imieniu prawnika.

Zdaniem mecenasa Remigiusza Fabiańskiego prokurator, która orzekła wobec prezydenta miasta zawieszenie w pełnieniu stanowiska jednocześnie ustnie wstrzymała jego wykonanie do czasu uprawomocnienia.

''Gdyby przyjąć interpretację MSWiA, ze prezydent jest zawieszony w pełnieniu swoich obowiązków, to nie mógłby- jak to wyjaśnia rzecznik Ministerstwa, przekazać nawet swoich obowiązków zastępcy'' - argumentuje Remigiusz Fabiański.

Poza tym prokuratura nie ma prawa - zdaniem mecenasa- stosować tego typu środków wobec samorządowca wybieranego w wyborach. ''Takie samo stanowisko podziela przynajmniej część prawników zajmujących się prawem administracyjnym'' - mówi adwokat.

Według Remigiusza Fabiańskiego, organ powołany w demokratycznych wyborach można odwołać z zajmowanego stanowiska tylko w sposób także demokratyczny – na przykład w drodze referendum.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę