Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Matematyka do wglądu tylko w OKE

Maturzyści nie zobaczą błędów, jakie popełnili w maturalnych próbnych arkuszach z matematyki. Wyniki maturalnej próby z 3 listopada uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych poznają do 15 grudnia, ale tylko w formie punktowej. Jeżeli będą chcieli zobaczyć, jakie błędy popełnili, będą musieli osobiście ustalić wizytę w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, bo tylko tam możliwy będzie wgląd do arkuszy. W maju po raz pierwszy od 25 lat będą pisać obowiązkowo matematykę na prawdziwej maturze. Czy ta próbna, organizowana po raz pierwszy na szczeblu państwowym, spełni więc swoją diagnostyczną rolę?

Do tej pory maturalny sprawdzian wiadomości przed majową maturą organizowała szkoła. Prace sprawdzali nauczyciele, a uczniowie mogli zajrzeć do arkuszy i omówić błędy z nauczycielami. Tym razem zorganizowano po raz pierwszy próbną matematykę na zasadach takich samych, jak prawdziwa matura. Arkusze trafiły do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, sprawdzą je nie nauczyciele, ale egzaminatorzy. I tak jak po prawdziwej maturze, zdający  nie dostaną sprawdzonych prac do ręki. - Chętni oczywiście swój arkusz będą mogli zobaczyć, ale procedura wglądu jest taka sama jak w przypadku matury w sesji egzaminacyjnej – wyjaśnia rzecznik OKE w Łomży, Agnieszka Muzyk. Uczeń będzie musiał złożyć podanie o wgląd (druk na stronie OKE w Łomży), a OKE odpowie, ustalając termin wizyty ucznia. Przy wglądzie do arkusza obowiązuje odpowiednia procedura: arkusz trzeba przynieść z archiwum, zapewnić przy tym porządek i odpowiednie miejsce, aby uczeń w spokoju zapoznał się ze swoim arkuszem; wglądowi musi towarzyszyć osoba z OKE – tłumaczy  Agnieszka Muzyk. Próbną maturę z matematyki w województwie podlaskim pisało 3 listopada ponad 13 tys. uczniów. Czy OKE w Łomży zaleje tłum młodych ludzi, którzy będą chcieli zobaczyć, jakie błędy popełnili? -Nie wiemy tak naprawdę,  ilu maturzystów możemy się spodziewać – mówi rzecznik łomżyńskie OKE. Po ostatniej sesji egzaminacyjnej w OKE w Łomży na etapie egzaminu maturalnego było 350 wglądów (województwo podlaskie - 208; województwo warmińsko-mazurskie – 147). Po sesji poprawkowej Komisja odnotowała 22 wglądy - po 11 w każdym z województw. Agnieszka Muzyk zapewnia, że matura próbna zdecydowanie spełni swoje zadanie. - Pamiętajmy, że do szkoły przekazujemy indywidualne wyniki uczniów, ze szczegółową punktacją. Na podstawie takich informacji można ocenić, które zadania zostały wykonane prawidłowo, a które nie – wyjaśnia rzecznik OKE w Łomży.

as


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę