Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Zainwestowali w sport

Liceum i gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki przy ul. Bernatowicza w Łomży szczycą się mianem najlepszych szkół nie tylko w mieście czy regionie. Teraz mogą pochwalić się także jedną z najlepszych baz sportowych. W poniedziałek oficjalnie otwarto tu halę sportową z siłownią i salą fitness, oraz kompleks boisk sportowych na świeżym powietrzu. - Dzisiejsze wydarzenie zostanie odnotowane w historii szkoły jako coś szczególnego i wyjątkowego. Nowe boisko i sala to dowód że szkoła się rozwija – mówił Jerzy Łuba dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących tworzonego przez I LO i PG nr 6. Uroczystości otwarcia kompleksu sportowego połączono ze ślubowaniem uczniów pierwszych klas gimnazjum. - Ślubujemy uczyć się tego co piękne i dobre, być dobrym człowiekiem(...) - powtarzali uczniowie.

Na uroczystości przybyło wielu gości. A pierwszych rzędach krzeseł w auli szkoły zasiedli m.in. wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski, wicemarszałek Bogusław Dębski i członek zarządu Jacek Piorunek, poseł Lech Kołakowski, bp. Tadeusz Bronakowski, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łomży Dorota Szymonowicz, prezydent miasta Jerzy Brzeziński oraz dwóch jego zastępców, radni Łomży, i wójtowie kilku okolicznych gmin. Witając gości w murach szkoły dyrektor Jerzy Łuba podkreślał doniosłość tego wydarzenia.
- Sport to walka nie tylko z przeciwnikiem ale także z samym sobą. Kształtuje nie tylko tężyznę fizyczna, ale także hart ducha – mówił, nie ukrywając radości z faktu oddania do użytku nowoczesnych obiektów sportowych.
Na konieczność zapewnienia uczniom szkół możliwości pełnego rozwoju zwracał uwagę także bp. Tadeusz Bronakowski, przy czym nawiązując do najsłynniejszego z Polaków Ojca Świętego Jana Pawła II, dołączał do tego także rozwój duchowy młodych ludzi.
Prezydent Jerzy Brzeziński zwracał uwagę na datę oddania nowych obiektów sportowych do użytku, przy czym podkreślał, że nie jest ona przypadkowa, i że w ten sposób w Łomży rozpoczynamy obchody 91. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Hala sportowa z sala gimnastyczną, siłownią, salą fitness i ścianką wspinaczkową powstała z przeróbki starego basenu, który przed laty tu funkcjonował. Prace nad jego przebudową rozpoczęły się przed niemal dwoma laty. Boiska sportowe na świeżym powietrzu, to drugi w mieście  kompleks boisk w ramach rządowego programu „Moje Boisko Orlik 2012”.
- Nie ma w mieście szkoły, która by nie miała już obiektów sportowych – dodawał prezydent Brzeziński.
Do sfinansowania zarówno przebudowy basenu jak i budowy „Orlika” przy I LO i PG nr 6 dołożył się także samorząd województwa, na co uwagę zwracał Jacek Piorunek członek zarządu województwa podlaskiego. Przekazując społeczności szkoły piłki sportowe podkreślał, że „to szkoła z doskonałą bazą – teraz także sportową, ale przede wszystkim z doskonałymi nauczycielami”.      
Warto dodać, że z oryginalnym prezentem na uroczystości otwarcia hali i boisk przyjechała także dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łomży Dorota Szymonowicz. Zastępując kuratora oświaty przekazała ona uczniom szkoły piłkę z podpisami wszystkich zawodników Jagielloni Białystok.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę