Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Zdolne i pracowite orły z Łomży

Piętnaścioro uczennic i uczniów łomżyńskich liceów i techników otrzymało stypendium Prezesa Rady Ministrów za imponująco wysokie wyniki w nauce – za średnią ocen powyżej 4,75. Wszyscy będą przez 10 miesięcy otrzymywać po 258 zł, które na pewno przydadzą się na książki i pomoce naukowe. W województwie podlaskim premier wyróżnił w ten sposób 122 osób, przyjmując kryterium „jedno stypendium w szkole dla ucznia z najwyższą średnią ocen”.

Łomżyńscy laureaci tegorocznych, ale przyznanych za miniony rok szkolny, stypendiów premiera są w znakomitej większości maturzystami. Tylko troje uczęszcza do klasy drugiej: Agnieszka Piotrowska (II LO w Łomży), Anna Cekała (III LO) i Krzysztof Blusiewicz (Liceum Profilowane nr 6). Siedmioro laureatów to trzecioklasiści: Mateusz Pajer (I LO), Karolina Karwowska (IV LO), Aleksandra Skołozdrzy (V LO), Natalia Krajewska (LO im. Bogdana Jańskiego), Judyta Nadolna (Liceum Plastyczne), Michał Ziółkowski (Katolickie Liceum) i Milena Skowrońska (Technikum ZDZ). Pozostała piątka stypendystów uczy się w klasie czwartej techników: Barbara Kołodziejczyk (ZSTiO nr 4), Sylwia Kołodziejczyk (ZSMiO nr 5), Mariusz Bochiński (ZSEiO nr 6), Aleksandra Piórkowska (ZSWiO nr 7) i Kamil Ostrowski (ZSDiG nr 9). Jednak zdolne i pracowite orły z Łomży musiały ustąpić miejsca na najwyższym podium trzem rekordzistkom z innych miast.
- Wszyscy stypendyści premiera to prawdziwe perły, ale te trzy dziewczęta zasługują na dodatkowe wyróżnienie i uznanie, gdyż mają najwyższą średnią spośród 122 nagrodzonych w województwie podlaskim – podkreśla Małgorzata Palanis, rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty w Białymstoku. - Są to Anna Szymanowska z LO w Szczuczynie, która ma średnią 5,79, Joanna Kaczyńska z II LO w Augustowie – 5,67 i Magdalena Marczykowska z Technikum w Grajewie – 5,66. Zauważmy, że uczniowie osiągający tak wysokie wyniki są uzdolnieni, ale jednocześnie wkładają dużo wysiłku i dodatkowej pracy, nierzadko rezygnując z innych przyjemności w wolnym czasie. 

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę