Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Zauważeni i docenieni przez ministra...

Główne zdjęcie
Dominik Seroka

Absolwenci I LO w Łomży Łukasz Truszkowski i Marcin Bagiński oraz absolwent Publicznego Gimnazjum nr 8 Dominik Seroka otrzymali stypendium ministra edukacji za wybitne osiągnięcia w nauce lub na niwie pozaszkolnej. Stypendium dla każdego z nich wynosi 3 200 zł i jest nagrodą za sukcesy w minionym roku szkolnym w Polsce, w Europie i w świecie.

Od lewej: Halina Dąbrowska (dyr. PG 8), Maciej Żywno (wojewoda podlaski), Dominik Seroka, Wiesława Ćwiklińska (wicekurator), Józef Przybylski (dyr. II LO)
Od lewej: Halina Dąbrowska (dyr. PG 8), Maciej Żywno (wojewoda podlaski), Dominik Seroka, Wiesława Ćwiklińska (wicekurator), Józef Przybylski (dyr. II LO)
Łukasz Truszkowski
Łukasz Truszkowski

Łukasz, Marcin i Dominik znaleźli się w „Złotej  Osiemnastce” - jak o 18 stypendystach MEN z Podlaskiego mówili ich pedagodzy podczas wręczenia dyplomów przez wojewodę Macieja Żywno w czwartek, 5 listopada, w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku.
Łukasz Truszkowski reprezentował Polskę w lipcu tego roku na Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej w Japonii, gdzie zdobył brązowy medal. Po powrocie stwierdził, że walczył w japońskich laboratoriach głównie o prestiż, albowiem indeks na pierwszy rok biotechnologii Uniwersytetu Warszawskiego zdobył już wcześniej jako laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Biologicznej. Z wdzięcznością podkreślał, że w przygotowaniach pomogła mu Ewa Urbańska, jego nauczycielka biologii w I LO.
Z kolei Marcin Bagiński jest studentem wydziału budownictwa Politechniki Warszawskiej. Jako uczeń I LO zdobył trzecie miejsce ogólnopolskiego konkursu o Diamentowy Indeks Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, lecz  triumfował także w olimpiadach: geograficznej, wiedzy o społeczeństwie, wiedzy o Unii Europejskiej, a nawet - o misjach w Afryce.
- To chłopiec niesamowicie skromny, pracowity i wszechstronny – mówi jego wychowawczyni z I LO Katarzyna Lipska. - W klasie maturalnej miał szóstki nie tylko z geografii i WOS, ale i z historii, a do wszystkiego doszedł sam, bez korepetycji.  Nie każdy, kto osiąga tak wysokie wyniki, potrafi schylić się nad tymi, którym trzeba pomóc. Marcin często zostawał po lekcjach, żeby wytłumaczyć coś słabszym w nauce kolegom.
Trzeci stypendysta MEN Dominik Seroka uczy się w pierwszej klasie II LO w Łomży, zatem jest aż o trzy lata młodszy od Łukasza i Marcina.
- Bo ja dostałem stypendium ministra nie tyle za naukę, co za zdobyte w tym roku w Spale mistrzostwo Europy w karate fudokan – wyjaśnia mistrz, który stypendium „wywalczył” jeszcze jako uczeń Publicznego Gimnazjum nr 8 w Łomży, kończąc szkołę z wysoką średnią 4,4. Jego trenerami są Grzegorz Fabiszewski, Adam Banach i Zbigniew Urbański, ale zdolny i wytrwały stypendysta nie myśli na razie o studiach na AWF, tylko na wydziale... prawa!

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę