Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Marszałek nagrodził dyrektorów z Łomży

Główne zdjęcie
Halina Brześkiewicz (druga od lewej) fot. wrotapodlasia.pl

Halina Brześkiewicz, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Łomży, i Bernard Zbigniew Kossakowski, dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, otrzymali nagrody marszałka podlaskiego. Nagrody są wyrazem uznania za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze i mają także wymiar finansowy (3, 2 tys. brutto). Oboje laureatów zapytaliśmy, jak traktują swoją nagrodę i o czym teraz marzą...

- To nie tylko moja zasługa, że pan marszałek mnie dostrzegł – mówi skromnie Halina Brześkiewicz. - Nagrodę zawdzięczam zarówno  współpracownikom, jak i  środowiskom, z którymi współpracujemy, m.in. z ODN w Łomży oraz Instytutem Pamięci Narodowej w Białymstoku.
Dyrektor Halina Brześkiewicz poświęciła pracy w Bibliotece Pedagogicznej ćwierć wieku życia. Pochodzi z Uśnika k. Łomży i jest absolwentką polonistyki Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie przez siedem lat pracowała w bibliotece uniwersyteckiej. Ponadto studiowała bibliotekoznawstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracę w BP w Łomży zaczynała w 1984 r., zostając dyrektorem już w 1991 r. Kieruje 17 nauczycielami i ośmioma pracownikami administracyjno-technicznymi w centrali oraz w czterech filiach: w Zambrowie, Kolnie, Grajewie i Wysokiem Mazowieckiem.
Biblioteka Pedagogiczna, oprócz wypożyczania publikacji z liczącego ok. 70 tys. tytułów księgozbioru i sprowadzania książek z Biblioteki Narodowej w Warszawie, prowadzi bogatą działalność edukacyjną. Organizuje kursy kwalifikacyjne, warsztaty i szkolenia dla nauczycieli oraz wykłady i konkursy historyczne i literackie dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
- Moim aktualnym marzeniem jest, żebyśmy mieli jednak trochę więcej środków na wzbogacanie księgozbioru – wyjawia Halina Brześkiewicz. - 40 tys. zł rocznie to trochę za mało jak na potrzeby środowiska nauczycielskiego w Łomżyńskiem...
- Myślę, że na tę nagrodę zasłużyli wszyscy pracownicy ODN, za co mam okazję po raz pierwszy publicznie podziękować – stwierdza  Bernard Z. Kossakowski, dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Łomży, gdzie się urodził 48 lat temu. Po studiach w Wyższej Szkole Pedagogiczne w Opolu na kierunku wychowanie techniczne podyplomowo ukończył: zarządzanie na UwB, przedsiębiorczość dla nauczycieli na Politechnice Białostockiej i kształcenia na odległość na UW. Zanim został dyrektorem ODN w 2007 r., przez 19 lat był nauczycielem informatyki w I LO w Łomży, a w latach 1999-2002 kierował łomżyńskim oddziałem kuratorium. Pod jego kierownictwem pracuje w ODN 25 pracowników, w tym 18 dydaktycznych, którzy w ciągu roku organizują ok. 200 kursów podnoszących kwalifikacje dla  nauczycieli, samorządowców i rodziców. Laureat ma dwa marzenia.
- Przydałoby się chociaż kilka etatów więcej, bo potrzebuję do pracy specjalistów od wychowania fizycznego i nauczania języków obcych – mówi Bernard Z. Kossakowski. - I żeby można było pracować planowo,  a nie zrywami. W tym roku, w związku z wdrażaniem reformy programowej, musieliśmy w ciągu miesiąca przeszkolić 130 rad pedagogicznych!

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę