Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Maturzyści napisali egzamin próbny z matmy

- Dzisiejszy egzamin próbny z matematyki był dosyć prosty – ocenia trzecioklasista z III LO Tomasz Wiski, który wybrał zdawanie na maturze tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. - Spodziewam się, że na 50 możliwych punktów zdobędę przynajmniej powyżej 40. Jego rówieśnik Marek Sakowski także będzie zdawał matematykę na poziomie rozszerzonym i po „próbnym” wykazuje równy optymizm. - Gorzej z tymi, którzy do tej pory do matmy się nie przykładali – zauważa maturzysta. - Ale jeżeli się przyłożą, to na pewno zdadzą!

- Tylko na początku wśród uczniów klas trzecich powstało małe larum, że matematyka będzie teraz obowiązkowa na maturze – opowiada z uśmiechem Grażyna Chodnicka, dyrektor III LO w Łomży, w którym 226 trzecioklasistów przez 170 minut zmagało się dziś z egzaminem próbnym z matematyki. - Jednak w miarę zbliżania się daty egzaminu emocje opadały, bo wszyscy przyjęli, że matematyka znów wraca na maturę! - dodaje.
W samej Łomży do próbnego egzaminu zgłosiło się 1547 maturzystów, w powiecie łomżyńskim – 60, w kolneńskim – 304, w zambrowskim – 358, a w wysokomazowieckim – 669.
- Uruchomiliśmy wszystkie procedury jak podczas normalnej matury, włącznie z dystrybucją arkuszy, powołaniem zespołów egzaminatorów i przetwarzaniem danych – mówi Agnieszka Muzyk, rzecznik prasowy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. - Mamy jednak  nadzieję, że uczniowie potraktują ten egzamin próbny jako wspierający i diagnozujący ich przygotowania do właściwej matury w maju. 

Wyniki próbnej matury z matematyki będą znane 15 grudnia.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę