Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Matematyka - co to będzie? Czyli przedmaturalny zawrót głowy.

Matura zbliża się wielkimi krokami, a w tym roku również obowiązkowy egzamin z matematyki. Tak, to prawda, matematyka nazywana też „królową nauk” jest nieunikniona. Teraz natomiast jest ostatni dzwonek, bo do egzaminu dojrzałości zostało tylko sześć miesięcy. A czy Ty już zabrałeś się za naukę?

Według badań przeprowadzonych przez ”Gazetę Wyborczą” jedynie uczniowie ogólniaków z rozszerzonym programem matematyki nie powinni mieć problemów na maturze. Prognozy nie napawają optymizmem. Około 46% uczniów klas, w których matematyka realizowana jest na poziomie podstawowym, nie zdałoby matury z tego przedmiotu. Jeszcze gorzej jest w liceach profilowanych (dawne licea zawodowe). Próby z matematyki nie zdało tam aż 83 proc. uczniów. A w technikach - 76 proc.

Od razu nasuwa się pytanie: Czy jest jakieś wyjście? Co zrobić, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Na pewno nie jest to łatwe zadanie ale jest pewien sposób:

1.Postaw sobie za cel przygotowanie się do matury z matematyki. Gdy do tego dodasz szczerą chęć, to już będzie połowa sukcesu.

2.Wyznacz sobie dni i godziny, kiedy będziesz zajmował się tylko matematyką. Najlepiej, gdy poświęcisz zagadnieniom z matmy dwa razy w tygodniu po półtorej godziny. Podziel sobie te zajęcia na dwie części: teoretyczną i praktyczną (czyli rozwiązywanie zadań).

3.Staraj się rozwiązać jak najwięcej zadań, gdyż to one właśnie stanowią zasadniczą część egzaminu maturalnego z matematyki. Zadania znajdziesz w specjalnych zbiorach dostępnych w księgarniach i bibliotekach szkolnych.

4. Weryfikuj swoją wiedzę u specjalisty, na przykład u swojego nauczyciela matematyki. Każdy dobry nauczyciel widząc Twoją inicjatywę, pomoże Ci w przygotowaniach, doradzi jaki zbiór zadań jest najlepszy, a nawet zostanie po zajęciach, aby Ci poszczególne tematy wyjaśnić.

5.Korzystaj z bezpłatnych fakultetów, które organizuje Twoja szkoła, dzięki temu bez większych wydatków będziesz mógł powtórzyć materiał i zapoznać się z zadaniami maturalnymi.

6.Gdy jednak widzisz, że masz spore zaległości i sam nie dajesz sobie rady przy rozwiązywaniu zadań, a zajęcia w szkole i fakultety bardziej odstraszają niż zachęcają do nauki, zapisz się na korepetycje lub kurs przygotowujący do matury.

7. A teraz najważniejsze, przestań sobie wmawiać, że jakoś tam będzie, ja i tak nie zdam albo, że jeszcze jest sporo czasu. Żaden architekt nie zbuduje domu bez projektu. Żaden sportowiec nie wygra zawodów, jeśli sam nie będzie tego chciał. Żaden pisarz nie napisze książki w ciągu miesiąca. Dlatego zacznij już teraz systematycznie przygotowywać się do matury z matematyki pod okiem doświadczonych nauczycieli!!!

A my możemy Ci w tym pomóc. Zapraszamy maturzystów na darmową lekcję próbną z matematyki . Przyjdź i sam oceń jak wyglądają nasze zajęcia! Gdy uznasz, że podoba Ci się sposób prowadzenia lekcji przez naszych nauczycieli, a kurs pomoże Ci zdać maturę z matematyki dopiero wtedy zapisz się na zajęcia. Już dziś zgłoś swój udział w darmowej lekcji próbnej z matematyki osobiście w biurze w Łomży przy ul. Wyszyńskiego 20, telefonicznie: 86 473 17 85 lub wypełniając formularz na naszej stronie internetowej www.zdammature.pl.

P.S.: A poniżej opinia jednego z naszych uczniów:
“Kurs maturalny poleciła mi koleżanka, która chodziła do was i dobrze zdała maturę, ja również zawdzięczam dobrze zdaną maturę zajęciom w LogosCE”.
Ewelina Chmielewska (matematyka podstawa 94%) Matura 2009 r

Jan Romańczuk
Centrum Edukacyjne LOGOS

tekst sponsorowany

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę