Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Uczniowie „Dwójki” mogą trafić do innych szkół?

Jeszcze w tym tygodniu powinna zapaść decyzja czy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży będą musieli na jakiś czas opuścić gmach szkoły i uczyć się w innych placówkach. Ma to związek z dużym remontem, który miasto teraz prowadzi w budynku szkoły. I choć jak zapewnia Łukasz Czech z biura prasowego ratusza, w szkole nie występuje jakiekolwiek zagrożenie budowlane, „niemniej jednak, z-ca prezydenta ds. oświaty Krzysztof Choiński, wspólnie z dyrekcją szkoły zastanawiają się, czy ze względu na zbliżającą się zimę i coraz większe chłody, na czas wymiany instalacji centralnego ogrzewania i grzejników, nie przenieść dzieci do sąsiednich szkół.”

Pani dyrektor Ważna-Zwierzyńska nie chce wypowiadać się na temat funkcjonowania „Dwójki”, w której trwa zakrojona na szeroką skalę termomodernizacja. Przetarg na prace remontowe ogłoszono dopiero w sierpniu, gdy kończyły się wakacje.
- Ja jestem tylko dyrektorem – ucina Grażyna Ważna-Zwierzyńska, nie chcąc komentować, dlaczego tak duży remont prowadzi się w roku szkolnym. - Po informacje można zwrócić się do pana wiceprezydenta Krzysztofa Choińskiego  albo do kompetentnych urzędników w ratuszu.
Informacji udzielił nam Łukasz Czech z biura prasowego po konsultacji z wiceprezydentem. Potwierdza, że w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 trwają prace związane z termomodernizacją tego obiektu. Ich zakres obejmuje m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych, docieplenie ościeży okiennych, wymianę starej stolarki okiennej na okna z PCV, ocieplenie poddasza, demontaż istniejącej instalacji c.o. i montaż nowej instalacji wraz z grzejnikami, kompletny remont łazienki na I piętrze oraz remont pomieszczeń kuchni i stołówki.
- Podczas remontu okazało się, że wzmocnienia wymaga jedna belka stropowa nad stołówką – przyznaje Łukasz Czech. - Prace prowadzone są tak, aby jak najmniej utrudniać zajęcia lekcyjne. W szkole nie występuje jakiekolwiek zagrożenie budowlane. Niemniej jednak, zastępca Prezydenta Łomży ds. oświaty Krzysztof Choiński, wspólnie z dyrekcją szkoły zastanawiają się, czy ze względu na zbliżającą się zimę i coraz większe chłody, na czas wymiany instalacji centralnego ogrzewania i grzejników nie przenieść dzieci do sąsiednich szkół. Decyzja w tej sprawie powinna zostać podjęta jeszcze w tym tygodniu – dodaje Czech.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę