Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Chcą budować Instytutu Technologii Żywności PWSIiP

Główne zdjęcie
Nowy Instytut Technologii Żywności PWSIiP w Łomży

Aż 18 firm i konsorcjów chce zbudować Instytutu Technologii Żywności Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Właśnie otwarto oferty konkursowe na realizację zadnia. „Spodziewaliśmy się, że zainteresowanie będzie duże i że wystartują w przetargu nie tylko firmy lokalne. Tak się też stało. Mamy oferentów z całej Polski co daje nam, jako inwestorom, szansę wyboru najlepszego wykonawcy” – mówi przewodniczący komisji przetargowej mgr inż. Edward Bochenko. Komisja przetargowa na analizę ofert ma 60 dni. Instytut ma powstać na pustej działce przy ul. Akademickiej – po drugiej stronie obecnego budynku uczelni. Gro środków na jego realizację będzie pochodziło z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Jeszcze w połowie lipca profesor Kazimierz Pieńkowski, ówczesny rektor PWSIiP w Łomży, podpisał umowę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości na dofinansowanie z funduszy unijnych projektu „Rozwój infrastruktury Uczelni wraz z halą do nowoczesnego przetwórstwa rolno-spożywczego”. Całkowita wartość projektu to ponad 53 mln zł. Za te pieniądze w Łomży mają powstać i zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt budynek dydaktycznego Instytutu Technologii Żywności i hala laboratoryjno-technologicznej do nowoczesnego przetwórstwa rolno-spożywczego. Przy okazji w nowoczesny sprzęt zostanie wyposażony także Instytutu Informatyki i Automatyki. Zgodnie z planami wszystko to ma zostać zrealizowane do 2013 roku.

cz
wt, 27 października 2009 17:04
Data ostatniej edycji: śr, 28 października 2009 06:22:27

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę