Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Dęby katyńskie w Zambrowie

Jeden dąb jedno nazwisko z listy ofiar katyńskich - w całym kraju będzie ich posadzonych 21 857. To część ogólnopolskiej akcji "Katyń - ocalić od zapomnienia". W Zambrowie przy ulicy Ofiar Katynia od dzisiaj (18.10) rośnie 96 takich drzew. Posadzili je uczniowie zambrowskich szkół, samorządowcy i rodziny ofiar Katynia.

Dąb posadziła m.in Witomiła Wołk-Jezierska, córka oficera zamordowanego w Katyniu. Jej rodzina o zbrodni dowiedziała się już w 1943 roku, ale przez kilkadziesiąt lat mówienie o tamtych wydarzeniach było zabronione przez władze PRL.

W sumie w Zambrowie będzie 100 katyńskich dębów - kolejne 4 wiosną posadzą władze powiatu zambrowskiego.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę