Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

piątek 24.09.2004

Gazeta Współczesna - Korytarze pod drogą Gazeta Współczesna - Przegonili inwestora

Gazeta Współczesna - Korytarze pod drogą
Do prawdziwej katastrofy może dojść na ul. Zjazd. Bobry wykopały w nasypie drogi tuż przed mostem sieć korytarzy, które poważnie naruszyły konstrukcję grobli. W najbliższych dniach na odcinku przed mostem zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości. Groblę trzeba przebudować.
W lipcu informowaliśmy, że wędrujące między starorzeczami bobry budują w grobli korytarze. Nikt jednak nie przypuszczał, że rozmiar szkód jest tak poważny. Wczoraj do Urzędu Miasta dotarła ekspertyza. Wynika z niej, że ”stan nasypu jest tak zły, że w każdej chwili może powstać na skarpie osuwisko, a na nawierzchni drogi dziura sporych rozmiarów (..) Może dojść do katastrofy. Nasyp pod drogą na odcinku co najmniej 85 m jest tak zniszczony przez bobry, że biegnąca po nim droga nie nadaje się do dalszego użytkowania, a nasyp i droga wymagają gruntownej przebudowy.”
- W najbliższych dniach wprowadzimy na ul. Zjazd ograniczenie prędkości do 30 km/godz., a jeśli zajdzie taka potrzeba, zaostrzymy środki, nawet do ruchu wahadłowego - zapowiada Marcin Sroczyński, wiceprezydent Łomży. - Na niektórych odcinkach sytuacja jest tragiczna.
Wewnątrz grobli znajduje się sześć długich korytarzy i kilka gniazd, które usytuowane są zaledwie metr pod nawierzchnią.
więcej: Gazeta Współczesna - Korytarze pod drogą

Gazeta Współczesna - Przegonili inwestora
- Nigdy się na to nie zgodzimy, niech budują gdzie indziej, nie chcemy tu trucizny - wykrzykują mieszkańcy wsi Sokoły i Kruszewa Brodowa. Protestują przeciw uruchomieniu sortowni i przetwórni tworzyw sztucznych. - W zakładzie pracę znaleźć mogłoby docelowo nawet 200 osób - podkreśla Józef Zajkowski, wójt gminy Sokoły.
Nowoczesny zakład, przetwarzający tworzywa sztuczne pozyskiwane z odpadów komunalnych, miałby powstać na terenie zrujnowanej bazy Gminnej Spółdzielni ”Samopomoc Chłopska” w Sokołach. Jej kupnem zainteresowana jest warszawska spółka RV Industrialis. W czwartek jej przedstawiciele spotkali się z mieszkańcami gminy Sokoły.
- To nowoczesna, nieszkodliwa dla środowiska technologia - przekonywał Jacek Szczygielski, prezes zarządu RV Industrialis. - Zakład działałby zgodnie z rygorystycznymi unijnymi normami, dotyczącymi ochrony środowiska.
Mieszkańcy ostro protestują przeciw sprzedaży bazy GS-u i budowie zakładu. Nie wierzą, że nie stwarzałby żadnego zagrożenia. Boją się o swoje zdrowie i przyszłość dzieci
więcej: Gazeta Współczesna - Przegonili inwestora

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę