Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Przestępczość w szkołach

W pierwszym półroczu 2009 roku na terenie szkół w województwie podlaskim popełniono ponad 180 przestępstw – wynika z policyjnych danych. Zdecydowana większość z nich wydarzyła się w podstawówkach i gimnazjach. Mniej niż co czwarte zgłoszone w tym roku policji „przestępstwo szkolne” dotyczyło szkół średnich i zawodowych.

Informację dotyczącą stanu zagrożenia przestępczością na terenie placówek oświatowych i wychowawczych w okresie I półrocza 2009 roku opublikowała Komenda Główna Policji. Zebrano dane dotyczące szkół podstawowych i gimnazjów, szkół średnich i zawodowych, oraz internatów i burs szkolnych. Ogółem, w skali kraju, na terenie tego typu placówek popełniono niemal 15,5 tys przestępstw to jest o blisko tysiąc więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.
Na terenie województwa podlaskiego tendencja jest odwrotna – przestępczość szkolna spadła. Wpływ na to miał duży spadek zgłoszonych przestępstw na terenie szkół średnich i zawodowych. W tym roku było ich tylko 38, podczas gdy w ubiegłym roku, w tym samym czasie, doliczono się ich 89. Zdecydowanie gorzej w tej statystyce wypadają szkoły do których chodzą młodsze dzieci. W pierwszym półroczu na terenie szkół podstawowych i gimnazjach w województwie podlaskim stwierdzono aż 144 przestępstwa. To mniej więcej tyle samo co przed rokiem.
Warto dodać, że o ile w szkołach gdzie uczy się starsza młodzież udaje się znaleźć sprawcę co drugiego przestępstwa, to w przypadku podstawówek i gimnazjów wykrywalność sprawców wynosi ponad 80%

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę