Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Poprawiają maturę

Ruszyły maturalne poprawki. Dziś rozpoczęli ci, którzy w maju 2009 nie zdali egzaminu ustnego. Według obowiązującego prawa, szkoły mają czas na zorganizowanie ustnej poprawki do 28 sierpnia. Ustny egzamin maturalny poprawia w województwie podlaskim 95 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Najwięcej – 56 – zdaje język angielski. Na liście przedmiotów, które chcą poprawiać maturzyści, są też: język polski (29 osób), rosyjski (6) i niemiecki (4). W Łomży ustną maturę poprawia tylko 5 osób – 3 z języka polskiego i po jednej z angielskiego i rosyjskiego. Zdecydowanie więcej poprawkowiczów będzie pisać niezaliczony w maju egzamin pisemny. Ten rozpocznie się jutro (25 sierpnia) o godz. 9.00.

Jak wynika z danych OKE, maturę w sumie z 14 przedmiotów napisze w województwie podlaskim 1718 osób. Tyle przynajmniej zadeklarowało stawienie się na egzaminie. W Łomży maturalny egzamin pisać zamierza ponownie 221 osób. Najwięcej  absolwentów ma zdawać język angielski  - 136 osób,  22 osoby chcą poprawić Wiedzę o społeczeństwie, po 16 osób matematykę i geografię, a 12 biologię. Kilkunastu maturzystów zamierza ponownie pisać egzamin kolejno z: języka polskiego (5), języka niemieckiego (3), historii (3), fizyki i astronomii (6), a po jednej osobie z chemii i języka rosyjskiego.
Jak informuje rzecznik Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, dr Agnieszka Muzyk, egzamin maturalny w sierpniu 2009 roku jest organizowany dla tych absolwentów, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego w maju 2009 roku ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych  części ustnej i części pisemnej i nie zdali egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu. Do egzaminu w tym terminie nie mogą przystąpić ci absolwenci, których egzamin został‚ unieważniony. Uprawnieni absolwenci mogą przystąpić ponownie do niezdanego w maju egzaminu z tego samego przedmiotu i na tym samym poziomie. Aby zdawać poprawkę musieli złożyć dyrektorowi szkoły oświadczenie w terminie do 7 lipca 2009 roku.
Egzaminy – zarówno ustne jak i pisemne są przeprowadzane w szkole, w której absolwent przystąpił do matury w maju 2009 roku. Egzaminy ustne rozpoczęły się 24 sierpnia, potrwają do 28 sierpnia według  harmonogramu ustalonego przez dyrektora szkoły. Egzamin pisemny odbędzie się 25 sierpnia 2009 roku o godzinie 9.00.
Wyniki egzaminu oraz świadectwa dojrzałości OKE prześle do szkół 15 września 2009 r.

as


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę