Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Crazy Twisting Group druga

- Wracamy z Mistrzostw Europy Półudniowo-Wschodniej w breakdance z lekkim uczuciem zawodu – przyznaje Marek Kisiel, założyciel, instruktor i tancerz breakdance'owej Crazy Twisting Group, która od lutego 2002 roku istnieje w Łomży. - Zdobyliśmy wprawdzie w Wiedniu drugie miejsce i nagrodę za najlepsze show, czyli najbardziej widowiskową choreografię, ale mimo to nie zakwalifikowaliśmy się na Battle of The Year International, czyli Mistrzostwa Świata w Brunszwiku.

Poczucie zawodu towarzyszy 29-letniemu liderowi CTGroup tym bardziej, że rok temu to właśnie łomżyńscy tancerze triumfowali na parkiecie Vienna Arena w Wiedniu (Austria). Dlatego właśnie łomżyńska formacja została zaproszona do udziału w tegorocznych wiedeńskich mistrzostwach bez uprzednich kwalifikacji, rywalizując jako jedyna grupa z Polski z dziewięcioma zespołami, m.in., z Austrii, Węgier, Czech, Słowacji i Chorwacji. W finale CTGroup przegrała 2 : 1 z grupą Predator z Wiednia, o czym przesądzili skądinąd znakomici jurorzy, m.in. Big Toni (Niemcy) i Alex (Austria).
CTGroup zatańczyła w składzie łomżyńskim: Marek Kisiel, Arkadiusz Statkiewicz, Artur Listowski, Kamil Kowalewski, Adam Ząbek (dwaj ostatni to „narybek” przejęty z młodszej formacji Marka Kisiela Plastic Squad), wzmocnionym o tancerzy z kraju, którymi są: Mariusz Bromirski (Włocławek), Krzysztof Glinka (Stargard Szczeciński) i Paweł Kamiński (Słupsk).
Na pocieszenie warto przypomnieć, że CTGroup z Łomży – która zdobyła już tytuł Mistrza Świata w roku 2005 - zakwalifikowała się w tym roku w Poznaniu na Mistrzostwa Świata Breakdance, które odbędą się w najbliższe wakacje w Las Vegas (USA).

Mirosław R. Derewońko

210204100642.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę