Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Czerwone Gitary i Seweryn Krajewski w MDK

Główne zdjęcie
Karolina Załęcka, zwyciężczyni ex aequo festiwalu Big Bit w kategorii klas IV - VI szkół podstawowych

Przeboje popularnej i na przekór upływowi czasu wciąż koncertującej grupy, mimo że odszedł z niej przed laty jej lider, rozbrzmiewały ponad pięć godzin w Miejskim Domu Kultury DŚT w Łomży podczas II Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej BIG BIT Łomża 2009. Młodzi wykonawcy, którzy sięgnęli po hity swoich rodziców i dziadków, śpiewająco pokonali tremę i zakwalifikowali się do występu 1 czerwca na strzelnicy podczas festynu Słoneczna Estrada.

Adrianna Nieciecka, zwyciężczyni ex aequo festiwalu Big Bit w kategorii klas IV - VI szkół podstawowych
Adrianna Nieciecka, zwyciężczyni ex aequo festiwalu Big Bit w kategorii klas IV - VI szkół podstawowych

- Cieszę się, że w Łomży i w okolicy jest tyle uzdolnionej wokalnie młodzieży, która potrafi radować się śpiewem i dzielić tą radością z innymi – oceniła przewodnicząca jury wokalistka i pedagog z Warszawy Anna Tańska, z którą piosenkarskie popisy oceniali wokalistka z Puław Anna Kaptór i Łukasz Lipski, członek łomżyńskiego Studia Piosenki PopArt.
Jury po przesłuchaniu 51 wykonawców przyznało uczestnikom eliminacji nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.
W kategorii dzieci do kl. III szkoły podstawowej pierwsze miejsce zajęła Marlena Załęcka z SP nr 9 w Łomży, którą przygotowała wokalnie Ewa Urbanowska. Drugie miejsce zdobyła Magdalena Cwalina (SP w Piątnicy; Hanna Nicińska), a trzecie ex aequo - Kacper Łempicki (Przedszkole Publiczne nr 10 w Łomży; Beata Kościuszuk) i Anita Steczkowska (PP nr 10 w Łomży; Milena Olszewska i Krystyna Gutowska). Wyróżnienia otrzymali: Natalia Boguska (SP w Wygodzie; Alicja Tomaszewska), Mateusz Szymanowski (PP nr 10 w Łomży) i kwartet wokalny z przedszkola nr 5 w składzie Maria Pardo, Izabela Modzelewska, Szymon Kowalewski i Franciszek Przybylski.
- Kwartet wzbudził duże uznanie nie tylko w oczach jurorów, ale i publiczności – opowiada Bernard Karwowski, który koordynował przygotowania festiwalu Big Bit ze strony MDK-DŚT. - Dzieci miały kolorowe stroje w stylu lat 60., charakterystyczne fryzury i okulary. Tak zabawnie i starannie przygotowały je do występu wychowawczynie Maria Danielska i Barbara Florczyk.
W kategorii uczniów z klas IV - VI szkół podstawowych zwyciężyła Adrianna Nieciecka z SP nr 9 w Łomży, przygotowana przez Ewę Urbanowską, która prowadzi także chór szkolny.
- Sadzę, że poziom wykonawców w kategorii gimnazjów był znacznie wyższy niż w naszej – mówi Ada. - Jestem jednak zadowolona ze zwycięstwa, bo to satysfakcja i dla mnie, i dla mojej pani od muzyki.
Równorzędne pierwsze miejsce wyśpiewała Karolina Załęcka, również z SP nr 9, a drugie - Elżbieta Nagel (SP w Szczuczynie). Trzeciego miejsca nie przyznano. Na wyróżnienia zasłużyły uczennice SP nr 9: Sylwia Plona, Marta Pióro i Marta Wiśniewska.
Pierwsze miejsce wśród gimnazjalistów zajęła Katarzyna Domalewska (Katolickie Gimnazjum w Łomży; Michał Sawicki), równorzędne drugie - Aleksandra Domalewska (KG) i Magdalena Kamionowska (PG nr 1 w Łomży), a równorzędne trzecie - Wioleta Łęgowska i Martyna Sobocińska (obie z PG nr 1). Wyróżnienia otrzymały: Adela Lewiarz (PG w Piątnicy), Ula Kadłubowska (Regionalny Ośrodek Kultury w  Łomży), Daria Turowska (ROK) i zespół wokalny z  gimnazjum w Jaświłach w składzie: Agata Wróbel, Anna Dudar, Małgorzata Karolczuk, Mariola Karolczuk, Izabela Dębowska, Martyna Sadowska i Ewelina Litwinko.
Nagrodę specjalną "Za najlepsze wykonanie utworu Czerwonych Gitar" otrzymała Katarzyna Domalewska („Ciągle pada”). Wyróżnienia specjalne Dyrektora Festiwalu BIG BIT i zaproszenie do udziału w koncercie galowym 1 czerwca otrzymały Anna Baczewska (ROK) oraz Inga Modzelewska (SP nr 4 w Zambrowie).

Mirosław R. Derewońko


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę