Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

„Czerwony Kapturek” wygrywa w Sarajewie

Główne zdjęcie
fot. TLiA

Grand Prix w konkursie głównym X Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Lut Fest w Sarajewie zdobył spektakl „Czerwony Kapturek” w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Reżyser sztuki Jarosław Antoniuk został najlepszym reżyserem, zaś grająca tytułową rolę Eliza Mieleszkiewicz - najlepszą aktorką.

Te miłe informacje napłynęły do nas z Bośni i Hercegowiny, gdzie zespół TLiA w Łomży 13 maja br. zaprezentował spektakl „Czerwony Kapturek”. O udział w konkursie głównym ubiegało się ponad 90 teatrów z 24 krajów. Ambasador RP w Sarajewie Andrzej Tyszkiewicz wydał okolicznościowy koktail i spotkał się z aktorami łomżyńskiego teatru.
Festiwal w Sarajewie to część pobytu łomżyńskiego teatru na Bałkanach. Kilka dni wcześniej zespół gościł w Serbii, gdzie spektakl „Czerwony Kapturek” otworzył XI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek w Kragujevacu. Tym razem był to występ gościnny, gdyż w ubiegłym roku na tym samym festiwalu „Czerwony Kapturek” zdobył Grand Prix i nagrodę za scenografię.
Wyjazd na oba festiwale był możliwy dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które poprzez Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie prawie w całości sfinansowało wyjazd łomżyńskiego teatru.   
Dzięki sukcesom za granicą nasz teatr jest znany w świecie teatralnym, co przekłada się na duże zainteresowanie Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym WALIZKA, który od ponad dwudziestu lat organizowany jest w Łomży. Najbliższa edycja WALIZKI odbędzie się w dniach 2 - 5 czerwca 2009 r.
Nagrodzony spektakl „Czerwony Kapturek” zdobył wcześniej siedem nagród zespołowych i indywidualnych. Wkrótce ma się doczekać eseju autorstwa prof. Radoslava Lazica, wydanego w formie  książkowej przez Uniwersytet w Belgradzie.

Nagrody spektaklu „Czerwony Kapturek”:
Międzynarodowy Festiwal Teatralny w Banja Luce (Bośnia i Hercegowina) 2007
-  Grand Prix Festiwalu
-  nagroda za scenografię /Eva Farkašova/

X Międzynarodowy Festiwal Teatralny Zlatna Iskra w Kragujevacu (Serbia) 2008
-  Grand Prix Festiwalu
-  nagroda za scenografię /Eva Farkašova/

XV Międzynarodowy Festiwal Teatralny w Suboticy (Serbia) 2008
- nagroda za reżyserię /Jarosław Antoniuk/
- nagroda aktorska /Eliza Mieleszkiewicz/
- nagroda aktorska /Tomasz Rynkowski/

Zredagował MRD na podstawie informacji TLiA w Łomży.


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę