Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Jazzowe trzęsienie ziemi w Łomży...

„To jeden z konkursów jazzowych które wstrząsną Polską” - tak o Novum Jazz Festiwal, który w najbliższy weekend odbędzie się w Łomży napisał prestiżowy magazyn muzyczny Jazz Forum. W niedzielnych przesłuchaniach konkursowych ma wziąć udział 16 młodych muzyków jazzowych z Polski, ale także z zagranicy. Wokół konkursu także będzie się dużo działo. Jazzowe koncerty odbędą się w piątek, sobotę, i w niedzielę gdy na zakończenie festiwalu zagrają światowe gwiazdy muzyki tego rodzaju: „The Conception” z Piotrem Baronem i zespół „Metro” z USA.

Novum Jazz Festiwal to konkurs którego celem jest poszukiwanie nowych osobowości artystycznych wśród młodych adeptów muzyki jazzowej. Mogą w nim udział brać soliści (instrumentaliści lub wokaliści), którzy nie przekroczyli 30 lat. Każdy z uczestników prezentuje program składający się z dwóch utworów o łącznym czasie nieprzekraczającym 15 min. Występy młodych muzyków będzie oceniało profesjonalne jury w którym zasiądą m.in. Mitchel Forman (USA) i Krzysztof Zawadzki.
Jak podkreśla Mirosław Dziewa, dyrektor artystyczny festiwalu, w tym roku do udziału w konkursie dopuszczonych zostało aż 16 wykonawców, a w roku ubiegłym było ich 10. Co ciekawe nie wszyscy to Polacy, ale wszyscy mają już czym się chwalić.  
- Zgłosił się znakomity kontrabasista z Czech. Zgłosił się trębacz z Danii i saksofonista z Polski, który studiuje za granicą – mówi Mirosław Dziewa.
Niedzielny konkurs laureatów (ok. godz. 16.00) będzie transmitowany na antenie Radia „Nadzieja”, które wraz z Centrum Katolickim im. Jana Pawła II przy parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży, jest organizatorem Novum Jazz Festiwal. Zarówno przesłuchania konkursowe jak koncert laureatów odbędzie się w budynku Centrum Katolickim (ul. Zawadzka 55). Tu także odbędą się koncerty w piątek i sobotę. W pierwszym z nich  (5 maja 2009 godz.18:00) zagrają: kwartet saksofonowy PSM w Łomży p/k Wiesława Wasika, a także Adamczak/gitara – Prusiński/kontrabas oraz Daniel Popiałkiewicz Trio. W sobotę (16 maja 2009 godz.18:00) będzie można zobaczyć i usłyszeć Piotr Zysik Trio i Artur Tuźnik Quartet (Polska – Dania). Po obu koncertach organizatorzy zapowiadają „Jam Session”, przy czym w piątek odbędzie się ono w Centrum Katolickim, a w sobotę w restauracji „Retro” przy ul Nowogrodzkiej. 
Prawdziwa uczta miłośników jazzu czeka jednak dopiero w niedzielę. I to nie tylko ze względu na odbywający się w tym dniu festiwalowy przegląd i koncert laureatów. Wówczas na koncertach w auli Szkół Katolickich przy ul. Sadowej wystąpią „The Conception” z udziałem Piotra Barona oraz amerykański zespół „Metro”.
- To będą dwa różne oblicza jazzu – mówi Mirosław Dziewa. - Piotr Baron jest jednym z moich ulubionych saksofonistów. „The  Conception” grają  jazz środka. Natomiast w drugiej części koncertu – występ zespołu „Metro” - to będzie z najwyższej światowej półki mieszanka jazzu, popu i rocka...  Tu będzie dużo elektroniki – dodaje Dziewa. 

Bilety na poszczególne koncerty i karnety na cały Festiwal (50 zł dorośli i 25 uczniowie i studenci) są do nabycia w Centrum Katolickim im. Jana Pawła II w Łomży ul. Zawadzka 55 , oraz w siedzibie Radia Nadzieja.


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę