Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Via Baltica przez Łomżę, Via Carpatia przez Białystok

Główne zdjęcie
Zdaniem ekspertów z agencji Scott Wilson tak powinna przebiegać Via Baltica.

"Raport Scotta Willsona wskazuje, ze Via Baltica powinna przebiegać przez Łomżę i tak będzie realizowana" - tłumaczy minister infrastruktury Cezary Grabarczyk dodając, że trudno jest mu sprecyzować, kiedy inwestycja ta zostanie zrealizowana, ponieważ jest elementem wielkiego projektu o nazwie rządowy program budowy dróg. A ten obejmuje wiele inwestycji.

Zapewnił jednak, że Białystok również się w nim mieści, tyle, że nie w związku z Via Balticą, a Via Carpatią, europejską trasą przebiegająca wzdłuż granicy wschodniej, która ma połączyć Morze Bałtyckie z Morzem Czarnym.

"Została już podpisana umowa z Litwą, Słowacją i Węgrami , a ostatnio dotarły do nas sygnały, że tym korytarzem zainteresowane są Rumunia, Bułgaria, a nawet Grecja i Turcja " wylicza.

"Są szansę, że w przyszłym roku na realizację tego korytarza pozyskamy fundusze europejskie."- dodaje minister infrastruktury.

Przypominamy, że Via Baltica to projektowana trasa szybkiego ruchu łącząca kraje południowej i zachodniej Europy przez Polskę z krajami bałtyckimi i prowadząca aż do Helsinek. Spór o jej przebieg trwa od wielu lat. W 2005 roku GDDKiA zleciła międzynarodowej agencji Scott and Wilson wykonanie opracowania wskazującego najlepszy wariant tej trasy. W lipcu ubiegłego roku eksperci stwierdzili ostatecznie, że Via Baltica powinna biec przez Łomżę.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę