Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Kisiel, Focus i Cetowy razem w Łomży

B-boy Focus, czyli 25-letni Jussi Sirvio przyjechał z Helsinek (Finlandia) na dwudniowe warsztaty taneczne w stylu breakdance, które poprowadzi w poniedziałek i wtorek w MDK-DŚT. Wcześniej uczył tańca-połamańca w Warszawie i w Białymstoku, a po zajęciach z łomżyńskimi zespołami Crazy Twisting Group i Plastic Squad wyruszy na podbój Gdańska.

- To chyba najlepszy z dotąd prowadzących zajęcia w Łomży trener breakadance – mówi Marek Kisiel, który z założyciela i lidera mistrzowskiej Crazy Twisting Group na sali przeobraził się w jednego z kilkunastu chłopaków, pracowicie przebierających nogami w jakby baletowych piruetach i przybierających wystudiowane taneczne pozy. - Jasno tłumaczy i dobrze pokazuje kroki i figury.
B-boy Focus tańczy breakdance od czternastu lat i temu zajęciu poświęcił swoje dzieciństwo, młodość i dorosłe, zawodowe życie. Prowadził warsztaty w 20 krajach, głównie w Europie, ale także w Chinach, Korei czy USA. W świecie tancerzy zasłynął wygrywając w duecie z b-boy'em Hatsolo, tj. Johannes'em Hattunen'em (teraz lat 24) prestiżowe międzynarodowe zawody duetów Circle Kings w 2005 r.
- Owszem, jestem globtroterem tańca – przyznaje skromnie 25-latek, który zajęcia w Polsce prowadzi rokrocznie od pięciu lat, choć do Łomży zawitał po raz pierwszy. - Moje wędrówki po świecie nie służą poszukiwaniu miłości innej niż breakadance, bo mam dziewczynę w Finlandii, moją ukochaną b-girl A.T.
Obecne warsztaty CTGroup - łomżyńscy mistrzowie świata w breakdance z 2005 r. - zawdzięczają b-boy'owi Cetowemu.
- Focusa poznałem przez internet i zaprosiłem na warsztaty „Pokaż swój styl”, które organizuję od 2002 roku w Gdańsku – opowiada b-boy Cetowy, tj. Bartosz Turzyński (lat 23). - Poznałem Focusa nie tylko jako znakomitego tancerza, ale i jako  świetnego nauczyciela, z którym bardzo dobrze się ćwiczy i współpracuje.
Focus praktycznie cały czas: pracy i „wolny” poświęca breakdance'owi. Lubi przygody w trakcie podróży, a wytchnienie znajduje w kinie.

Mirosław R. Derewońko


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę