Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Milutkie Twarze tańczą w Rytm Ulicy

Główne zdjęcie
Beata Kisiel (fot. Marek Maliszewski/4lomza.pl)

Do jednego z najstarszych, największych i najbardziej prestiżowych turniejów tańca nowoczesnego w Polsce zakwalifikowały się dziewczęce grupy Cute Faces i 2DR ze Studia B.K. Step w Łomży. Na Rytm Ulicy w Pile utalentowane - zwłaszcza w stylu hiphop/newstyle - dziewczęta wyjadą za trzy tygodnie. Zatańczą o palmę pierwszeństwa z 30 najlepszymi formacjami w kraju.

Cute Faces (fot. Jerzy Chaberek)
Cute Faces (fot. Jerzy Chaberek)
- Nasze Cute Faces, czyli Milutkie Twarze zakwalifikowały się bez dwóch zdań, bo Rytm Ulicy zaprasza co roku pięć najlepszych w Polsce zespołów z poprzedniej edycji – wyjaśnia z promiennym uśmiechem założycielka i tancerka CF Beata Kisiel. - Natomiast dziewczęta z 2DR zostały przyjęte na podstawie programu nagranego na wideo, bo tylko w ten sposób komisja kwalifikacyjna może wcześniej poznać programy setek zgłoszonych zespołów.        
Właśnie w lutym tego roku mija sześć lat od momentu, gdy dziś 26-letnia białostoczanka powołała do istnienia swoją pierwszą łomżyńską  i pierwszą w życiu formację Twist. Czemu w Łomży...?
- Bo stąd pochodzi moja miłość – wyznaje prostolinijnie urocza i skromna tancerka (mowa  o Marku Kisielu, małżonku, tancerzu i  założycielu Crazy Twisting Group, która zdobyła mistrzostwo świata w breakdance w 2005 r. - przypisek red.). - Poznaliśmy się na turniejach tańca, a z naszej miłości narodziła się sześć lat temu również Natalia!    
Mała Natalka nie ma (jeszcze?) takiego zapału do tańca jak rodzice, ale często przygląda się    przygotowaniom do turnieju na próbach.
- Taniec stał się tak powszechny i tak szybko się rozwija, że teraz strata pół roku to niebycie w ogóle – uważa jej mama. - Duża w tym zasługa  programów telewizyjnych, dzięki którym się upowszechnił i ułatwił nam dostęp do ludzi z najwyższej półki.
Warsztaty taneczne w Łomży prowadzili już, m.in., tak znakomici jak Kim Taylor (choreografka gwiazdy pop Mat'a Pokora), Rayan Chapler (tancerz, z którego talentu korzysta na scenie piosenkarka Rihanna) i Marty Kudelka (choreograf You Can Dance i współpracownik Justin'a Timberlake'a). W marcu warsztaty poprowadzi Anja Jadryschnikova, choreografka i tancerka stacji telewizyjnych MTV, Viva, ZDF i RTL.
- Obecnie podnosimy prestiż szkoły i wyrabiamy coraz wyższą markę – przyznaje Beata Kisiel. - Dlatego nie chodzi mi o liczbę osób, ale zależy na ludziach, którzy dobrze tańczą.
Szansę na sprawdzenie swoich możliwości i odkrycie talentu ma teraz młodzież w wieku 12 – 20 lat, bo właśnie powstaje nowa grupa tańca współczesnego (nie: nowoczesnego, bo będzie to inna odmiana, bardziej klasyczna i „baletowa”). Zapisy w MDK-DŚT przy ul. Wojska Polskiego 3 w najbliższy wtorek od godz. 16.      
Rozpoznawalna i znana w Polsce grupa Cute Faces powstała we wrześniu 2005 r. po przekształceniu „pierwotnego” Twist'a, po czym narodziły się 2DR i Skrecz. Zasada Beaty Kisiel jest prosta: najlepsi tancerze z liczącej 25 osób grupy Skrecz przechodzą do 17-osobowej 2DR, a najzdolniejsi – do 8-osobowej Cute Faces. Warto przypomnieć, że CF zwyciężyła w finale Doliny Kreatywnej TVP 2 w 2007 r. Była jedną z ośmiu grup w Polsce, które w ramach Hip Hop Groove Festival przygotowały w minionym roku taneczny „musical bez słów” w Białostockim Teatrze Lalek oraz zdobyła drugie miejsce na ogólnopolskim turnieju Wirująca Strefa 2008 w Łomży.
Rok 2009 również rozpoczął się sukcesem. Drugie miejsce i nagrodę 700 zł na XVII Przeglądzie Zespołów Tanecznych Karnawał 2009 w Białymstoku zajęła grupa Cute Faces, działającej w Miejskim Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży. W tej samej kategorii tańca nowoczesnego powyżej 13 lat wyróżnienie honorowe zdobyła 17-osobowa 2DR.
Tancerzy oceniali fachowcy pierwszej klasy: Natalia „Ruda” Madejczyk, Anna „Youya” Jujka i Rafał „Roofi” Kamiński, czyli uczestnicy i choreografowie polskiej edycji „You Can Dance”, oraz Elżbieta Szlufik-Pańtak i Grzegorz Pańtak, prowadzący Kielecki Teatru Tańca.
- Ta dwudniowa, zorganizowana przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury impreza zamieniła się w prawdziwą rywalizację, bo jurorzy obejrzeli 65 choreografii, z czego w naszej kategorii ponad 17 – opowiada Beata Kisiel. - Po pierwszym dniu imprezy komisja sędziowska wyłoniła pięć grup, które kolejnego dnia wzięły udział w Gali Finałowej, odbywającej się w Operze i Filharmonii Białostockiej.
Zespół Cute Faces wystąpił w składzie: Ada Rucińska, Ada Rajkowska, Magda Olszyńska, Marta Lipińska, Marta Chmielewska, Klaudyna Magdziak, Patrycja Strzeszewska i Beata Kisiel. Gratulujemy!

Mirosław R. Derewońko

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę