Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 sierpnia 2022 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

W gminie Grajewo ma powstać farma wiatraków

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Nawet ponad 20 tysięcy zł dla każdego z mieszkańców dzierżawiących działki i około 1 miliona złotych do kasy gminy - takie mogą być roczne zyski z "farmy wiatrowej", która ma powstać w gminie Grajewo. "Inwestor - zagraniczna firma stawiająca te wiatraki i pozyskująca dzięki nim energię odnawialną - zainteresowany jest terenem kilku miejscowości w gminie sąsiadujących z drogą nr 61" - mówi wójt Stanisław Szleter.

Dotychczas użyteczność tego terenu pod wiatraki badano poprzez prognozy meteorologiczne, od stycznia tego roku siłę i kierunki wiatru badają urządzenia na specjalnym kilkudziesięciometrowym maszcie, który zostanie w gminie co najmniej przez rok.

"Przyszły inwestor - prowadzący rozmowy już od prawie dwóch lat - zainteresowany jest wybudowaniem w gminie Grajewo kompleksu 20-30 wiatraków, co jest prawdziwą szansą dla gminy wiejskiej, najpierw poprzez mozliwość zatrudnienia przy ich budowie, potem przez opłaty i podatki wpływającego i do kasy samorządu i do mieszkańców, zaś w perspektywie - być może także możliwość zakupu tańszej energii elektrycznej" - uważa wójt. (ade)

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę