wtorek, 16 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Puchary Okręgu Podlaskiego przyjechały do Łomży

Rokrocznie w Białymstoku na koniec każdego roku kalendarzowego organizowany jest przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Białymstoku Turniej Tańca Towarzyskiego „o Mistrzostwo Okręgu Podlaskiego”, który ma na celu wyłonienie najlepszych par tanecznych w kategoriach wiekowych bez podziału na klasy taneczne w danym roku kalendarzowym z klubów tańca województwa Podlaskiego. Łomżyńskie pary przypieczętowały bardzo dobry rok taneczny, pełen wielu wygranych turniejów tańca i miejsc finałowych, zdobywając tytuły mistrzów i wicemistrzów Okręgu Podlaskiego na rok 2008.

Turniej odbył się w sobotę 20 grudnia 2008 r. Łomżę reprezentowało dwadzieścia par tanecznych z Klubu Tańca Towarzyskiego „AKAT” działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, trenowanych przez Magdalenę i Jacka Baczewskich.
- w kategorii 8-9 lat
IV miejsce zajęła para Patryk Liżewski i Natalia Baczewska
VI miejsce zajęła para Bartosz Młodzianowski i Julia Stanisławska

- w kategorii 10-11 lat
II miejsce i tytuł Wicemistrza Okręgu zdobyła para Sebastian Krakowiecki i Adrianna Kiersztan

- w kategorii 12-13 lat tańce latynoamerykańskie
I miejsce i tytuł Mistrza Okręgu zdobyła para Dawid Zaniewski i Marcelina Mroczkowska
II miejsce i tytuł Wicemistrza Okręgu zdobyła para Daniel Kobyliński i Natalia Zmitrowicz
III miejsce zajęła para Bartosz Chojnowski i Monika Konopka
VI miejsce zajęła para Mateusz Kozikowski i Urszula Kadłubowska

- w kategorii 12-13 lat tańce standardowe
I miejsce i tytuł Mistrza Okręgu zdobyła para Daniel Kobyliński i Natalia Zmitrowicz
III miejsce zajęła para Mateusz Skweres i Martyna Truszkowska
IV miejsce zajęła para Dawid Zaniewski i Marcelina Mroczkowska
V miejsce zajęła para Mateusz Kozikowski i Urszula Kadłubowska

- w kategorii 14-15 lat
III miejsce w tańcach standardowych i IV w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Grzegorz Ustaszewski i Alicja Sęk

- w kategorii 16-18 lat tańce latynoamerykańskie
II miejsce i tytuł Wicemistrza Okręgu zdobyła para Damian Ustaszewski i Amanda Darmetko

- w kategorii 16-18 lat tańce standardowe
III miejsce zajęła para Dominik Żmijewski i Klaudia Kukowska
V miejsce zajęła para Paweł Oleszczuk i Sylwia Jasionowska
Wszystkim parom gratulujemy sukcesów w 2008 roku i życzymy dużo pierwszych miejsc w 2009 roku.