Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Podejrzana wieprzowina z Irlandii była w podlaskich sklepach

Irlandzka wieprzowina, która może być skażona dioksynami trafiła do jednego zakładu w Podlaskiem. Jak poinformował Polskie Radio Białystok zastępca głównego Inspektora Weterynarii Krzysztof Jażdżewski - zakład ten kupił mięso od jednego z trzech polskich importerów. Zakład zdążył przerobić wieprzowinę na produkty, a ponieważ działo się to we wrześniu i październiku - produkty te zostały w całości wprowadzone na rynek. Z informacji jakie posiada Główny Inspektor Weterynarii wynika, że termin przydatności do spożycia tych produktów już minął, więc nie powinno ich być już w sklepach.

Krzysztof Jażdżewski nie chciał powiedzieć, który zakład w Podlaskiem przerabiał podejrzaną wieprzowinę, ani gdzie się mieści. "Nie mając pewności,że wieprzowina która tam trafiła faktycznie była skażona - nie chcemy podawać nazwy zakładu, bo mogłoby to się dla niego źle skończyć" - tłumaczy Jażdżewski. W dalszym ciągu zakład ten jest pod kontrolą, inspektorzy sprawdzają też czy nie ma pozostałości jego wyrobów w sklepach. Próbki podejrzanego mięsa badane są w Instytucie Weterynaryjnym w Puławach. Wyniki badań będą znane najwcześniej w piątek. W sumie wieprzowina z Irlandii, która może być skażona dioksynami trafiła do 7 województw w kraju.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę