Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wyniki konkursu gry na ligawkach

Główne zdjęcie
Andrzej Klejzerowicz z Ciechanowca

Andrzej Klejzerowicz z Ciechanowca i Jan Maliszewski z Wieski (najstarszy uczestnik konkursu) zdobyli pierwsze nagrody w XXVIII Konkursie Gry Na Instrumentach Pasterskich, który zakończył się w niedzielę w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Drugie nagrody odebrali Bogusław Kamiński i Radosław Pełszyk z Ciechanowca, a pięć trzecich - Rafał Gałaguz, Tomasz Maliszewski, Tadeusz Augustyniak, Teodor Niemyjski i Eugeniusz Szymaniak.

W kategorii dzieci grających na tym instrumencie jury pierwsze nagrody przyznało Marcie Adamowicz z Drohiczyna i Mateuszowi Moczulskiemu z Ciechanowca, a, także dwa, drugie- Kamili i Natalii Kamińskim z Ciechanowca. W tej kategorii jury przyznało także po cztery 3 trzecie nagrody i czwarte nagrody.
Pierwsze nagrody za grę na trombicie w kategorii dorosłych zdobyli Jan Kubik i Paweł Kacwin - obaj z Krościenka, zaś drugie - Łukasz Kaczmarzyk z Istebnej i Tadeusz Rucki z Koniakowa. Trzy trzecie nagrody otrzymali goście ze Słowacji. Za grę na tym samym instrumencie w kategorii dzieci pierwszą nagrodę zdobył Jan Zawada z Koniakowa, a dwie drugie- Adam Salamon z Krościenka i Maciej Liszka ze Stronia. Marysia Salamon i Konrad Suszka otrzymali trzecie nagrody.
W grze na bazunie nie było zawodników dziecięcych, a z trzech dorosłych jury uznało, że na pierwsze nagrody zasłużyli Ludwik Choszcz z Brodnicy Górnej i Tadeusz Choszcz z Chmielna, a trzecia nagrodę przyznano Józefowi Wilczewskiemu z Kartuz.
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia finansowe i rzeczowe.
W sumie w XXVIII -ym konkursie "Ligawki" w grze na trąbach drewnianych wzięło udział 52 dorosłych i 37-oro dzieci. Najmłodszemu uczestnikowi konkursu, trzyletniemu Filipowi Łempickiemu z Łempic, trema uniemożliwiła wydobycie dźwięku z ligawki, ale jury nagrodziło jego chęć wzięcia udziału w konkursie dyplomem specjalnym.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę