Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

„Epitafium dla przyjaciela. Wiesława Szymańska”

Główne zdjęcie
śp. Wiesława Szymańska

„Non omnis moriar - nie cały umrę” - mówił Horacy. Zostawiamy po sobie ślady pamięci, zwłaszcza w rzeczach, które stanowiły treść naszego życia. Odnowiony cmentarz łomżyński, przywrócenie świetności Katedrze i Ratuszowi, zachwycająca Twierdza Osowiec i Salonik profesora P. Bańkowskiego - a poza tym wpisane do rejestru cmentarze, zespoły dworskie, budynki i ambony - to wszystko pozostało po Wiesławie Szymańskiej, wspaniałej pani konserwator zabytków z Łomży.

Odeszła - jak zawsze przedwcześnie - ale zapisała się w naszej pamięci jako bezpośrednia, pogodna, życzliwa i mądra osoba, która potrafiła znaleźć przyjaciół we wszystkich środowiskach. Wspominają ją: Donata Godlewska - znawczyni dziejów Łomży, przyjaciółki z Klubu S: dziennikarka Maria Tocka, Maria Konopka i Krystyna Michalczyk-Kondratowicz, oraz Bolesław Gadawski z Urzędu Ochrony Zabytków w Łomży, Wawrzyniec Kłosiński i Józef Babiel z Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.
Zapraszamy do radioodbiorników w niedzielę, 2 listopada o 11.30. Audycji Doroty Sokołowskiej możesz posłuchać już dziś w internecie (www.radio.bialystok.pl)
230804070022.gif
cz
pt, 31 października 2008 16:48
Data ostatniej edycji: pt, 31 października 2008 16:56:17

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę