Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Niewinna. Zakończył się proces sędzi z Suwałk

Prokurator domagał się sześciu lat więzienia dla Grażyny Z. oskarżonej o przyjmowanie łapówek. W odpowiedzi usłyszał wyrok - "niewinna". Proces w głośnej sprawie korupcji w suwalskim wymiarze sprawiedliwości trwał blisko dwa lata i dotyczył aż 11 osób. Na ławie oskarżonych, oprócz sędzi Grażyny Z., wówczas wiceprzewodnicząca Sądu Okregowego w Suwałkach, zasiadło też dwóch adwokatów: Władysław H. i Jerzy Czesław Sz.

Grażynie Z. zarzucono m.in. kilkakrotne przyjęcie łapówek w wysokości od jednego do czterech tysięcy złotych. Chodziło głównie o korzystne rozstrzygnięcia w sądzie, np. zawieszenie wykonania kary czy uchylenie aresztu.

Dziś /23.10.08/ Sąd Okręgowy w Łomży uniewinnił Grażynę Z. oraz siedmiu innych oskarżonych ze wszystkich zarzutów. Dla pozostałych trzech wymierzył kary pozbawienia wolności po dwa lata w zawieszeniu na dwa lata próby.

Sąd uznał, że winni w tej sprawie są tylko Artur Ch. oraz bracia Tomasz i Robert G., którzy kilkakrotnie przekazywali pieniądze - jakoby przeznaczone dla sędziów - w zamian za korzystne dla siebie rozstrzygnięcia. Jednak, jak stwierdził sąd, pieniądze te przywłaszczał sobie rzekomy pośrednik, którego sprawa była jednak wyłączona do odrębnego postępowania.

Wyrok nie jest prawomocny.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę