Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 22 czerwca 2024 napisz DONOS@

Wirująca Strefa, czyli Twisting Zone

Główne zdjęcie
Jurorzy breakdance: DYZEE (Kanada), BABY SON (Francja), LEGO (USA)

Setki tancerzy i miłośników nowoczesnego tańca ściągnęło z całej Polski do Łomży, gdzie odbywa się zorganizowany z wielkim rozmachem po raz siódmy turniej Wirująca Strefa. Podrygiwali, fikali koziołki, kręcili na jednej ręce, oplatali nogami szyję i stawali na głowie całą sobotę, 11 października w hali sportowej przy ul. Księżnej Anny. Wszystko po to, aby dostać się do finału, który rozpocznie się w niedzielę o godz. 14 i potrwa do ok. 20.

Wygimnastykowani, zakręceni, fantazyjnie ubrani i z oryginalnym makijażem pocili się ze zmęczenia i... zdenerwowania, gdyż oprócz trybun pełnych młodzieżowej publiczności, ich popisom krytycznym okiem przyglądali się nieubłagani sędziowie. Bezwzględni, bo sami są mistrzami światowego tańca.
W jury hip-hop new style zasiadają: Kim Taylor (Londyn), Marvin Spahi (Kopenhaga) i Juska (Norwegia). W breakdance oceniają: Baby Son (Soria Rem, Paryż), Lego (Alfredo Sotelo, Miami) i DYZEE (Karl Alba, Toronto). Ich nazwiska dobrze brzmią w świecie showbusinnessu, skoro np. Baby Son tańczyła w teledyskach Robbie'go Williams'a,  promowała koncertowe nagrania Mariah Carrey i jest Twarzą NIKE. Lego występuje dla Miami Breakers Entertainment, a DYZEE wygrał Rocksteady Anniversary w Nowym Jorku (2002), zaś jego grupa Supernaturals – tegoroczne Freestyle Sessions w Los Angeles. Łatwo się o  tym przekonać, zerkając do youtube.
Ale dzisiaj jurorom nie poświęcamy miejsca, żeby przybliżyć aurę Twisting Zone, jak nazywają zagraniczni goście Wirująca Strefę. Ukrytymi w cieniu pozostaną także organizatorzy, czyli Marek i Beata Kisiel oraz instruktorzy i pracownicy Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych w Łomży z dyr. Romanem Borawskim na czele. Bez zapału pierwszych i pomocy drugich nie można wyobrazić sobie tak dużej i skomplikowanej imprezy, wyrabiającej 590-letniemu miastu markę w Polsce i świecie.
Hip-hop/new style rozgrywano w czterech kategoriach: solo, duety, miniformacje (do siedmiu osób) i formacje (powyżej), zaś breakdance w dwóch: solo i 5-osobowe formacje. Sala drżała od mocnego bitu, który tancerzom hiphopowym przygotował DJ Kostek, a breakdance'owym – DJ Kruku. Nad sprawnym przebiegiem turnieju, prezentacją zawodników i komentowaniem sytuacji na parkiecie oraz decyzji jurorów czuwał po polsku i angielsku Rufin.
Tradycyjnie, ponieważ nie widzą tego jurorzy, pozwalam sobie wskazać arbitralnie wybranego kandydata do nagrody: mogłaby to być dziewczęca grupa tańca hip-hop Kolor z Białegostoku z Mateuszem Januszkiem, nie tylko w roli rodzynka, ale i „aranżera” dowcipnie pomyślanego pokazu. Jeśli chodzi o breakdance solo, to (prawie) na pewno jurorzy dostrzegą Rafała Pipcznyńskiego z Lipna. No, i marzyłoby się, żeby dostrzegli jedynego tancerza solo z Łomży, którym jest piątoklasista Kacper Zientalski. Czy jak zwykle na światowym poziomie zatańczy łomżyńska Crazy Twisting Group – Bóg raczy wiedzieć...   
Mirosław R. Derewońko
Foto: Jurorzy breakdance: DYZEE (Kanada), BABY SON (Francja), LEGO (USA)
Foto:
Foto: Marek Kisiel
Foto: RUFIN - konferansjer
Foto:
Foto:
Foto: Jurorzy hip-hop/new style: Marvin Spahi (Dania), Kim Taylor (Wielka Brytania), Juska (Norwegia)
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: DYZEE (Kanada)
Foto: Kolor (Białystok)
Foto: po występie Kolor (Białystok)
Foto:
Foto: BABY SON (Francja)
Foto: LEGO (USA)
Foto:
Foto:
Foto: Kacper Zientalski (Łomża)
Foto: DJ KRUK
mm
so, 11 października 2008 20:45
Data ostatniej edycji: nie, 12 października 2008 13:37:55

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę