Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Przebojowo i nastrojowo

Główne zdjęcie
Bernard Karwowski i Studio Piosenki PopArt

Fascynujący, melodyjny i radosny koncert przygotowało na Dzień Papieski w niedzielę, 12 października, Studio Piosenki PopArt, które od 1995 r. prowadzi w MDK-DŚT Bernard Karwowski. Koncert „A Song for You” to prawie dwadzieścia przebojów, śpiewanych przez obdarzonych muzykalnością nastolatków, wspieranych przez kilkudziesięciu chórzystów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Łomży, sekcję smyczkową i sprawdzony rockowy band. Byliśmy na próbie w sobotę, więc polecamy koncert w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w niedzielę o godz. 19. Nie pożałujecie!

Studio Piosenki PopArt podczas sobotniej próby
Studio Piosenki PopArt podczas sobotniej próby
Chociaż młodzi zaśpiewają i zagrają w kościele, to utwory dalece odbiegają od wyobrażeń o typowych pieśniach religijnych. Licealista Tomasz Wiśniewski (lat 16) wykona np. „O niebo lepiej” z repertuaru Mieczysława Szcześniaka, a gimnazjalista Dawid Litwiński (lat 13) - „My Sweet Lord” George'a Harrisona. Będą też goście specjalni wieczoru.
Wychowanek Studia Piosenki PopArt 24-letni Łukasz Jarota, który jest już absolwentem psychologii, zaśpiewa pieśń „Panie...” z płyty „Zawsze Cię przepraszam” (nagranie luty 2008). Wszystkie teksty i kompozycje na krążku są jego autorstwa. Perełką okaże się zapewne „Our Prayer”, czyli modlitwa bez słów a capella w wykonaniu kolejnej wychowanki PopArtu – Anny Mieczkowskiej, która właśnie ukończyła muzykologię na UW i uczy historii muzyki w łomzyńskiej szkole muzycznej. Tytułową „A Song for You” Leon'a Russell'a wykona Justyna Chaberek.
Zachwyt – jeśli mogę być prorokiem- wywoła energetyczny gospel „Never alone”, stworzony przez jednego z charyzmatycznych artystów sceny chrześcijańskiej – Anthony'ego Evans'a. Pieśń ma w sobie tyle dynamicznego optymizmu, że będą ją Państwo nucić mimowolnie w drodze do domu. Być może, wpadnie Państwu też w ucho „Gaelic Blessing” chóru PSM I i II st., prowadzonego od pięciu lat przez Piotra Dąbrowskiego.
Sekcję smyczkową uczennic szkoły muzycznej przygotowała Katarzyna Karpiuk, wiolonczelistka Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej, organizującej po raz czwarty Jesienny Festiwal Sacrum et Musica im. Jana Pawła II. Wokalistom towarzyszyć będą doświadczeni muzycy: Artur Pawelczyk (gitara basowa), bracia Paweł i Marek Lipscy na instrumentach klawiszowych, Przemysław Starachowski (perkusja), Przemysław Kamiński i Rafał Kazimirski na gitarach oraz trębacz Kamil Mieczkowski. A nad wszystkim profesjonalnie trzyma pieczę niezmordowany w pomysłach muzycznych i aranżacyjnych Bernard Karwowski. Przekonacie się!
Mirosław R. Derewońko
200829104429.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę