Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Światowa Wirująca Strefa w Łomży

Główne zdjęcie
Kim Taylor

Kim Taylor z Londynu jest pierwszą tancerką, która zjawiła się w Łomży na ogólnopolskim turnieju tańca nowoczesnego Wirująca Strefa. Jednak Brytyjka nie stanie w konkursowe szranki, a zasiądzie w jury, oceniającym tancerzy w kategorii hip-hop new style. W czwartek, 9 października, poprowadziła w MDK-DŚT warsztaty dla młodzieży, a w piątek dołącza do niej kolejny prowadzący warsztaty juror i tancerz wokalistki Pink - Marvin Spahi z Kopenhagi. W sobotę breakdance'a uczyć będzie juror Lego, czyli Alfredo Sotelo z Miami. Z kolei w weekend w hali sportowej przy ul. Księżnej Anny czeka nas ekscytująca konkursowa Wirująca Strefa mistrzowskiego tańca!

Kim Taylor wśród łomżyńskich tancerzy
Kim Taylor wśród łomżyńskich tancerzy
Kim Taylor wśród łomżyńskich tancerzy na sali MDK-DŚT w Łomży
Kim Taylor wśród łomżyńskich tancerzy na sali MDK-DŚT w Łomży
Kim Taylor ma 23 lata. Urodziła się w Londynie. Tańczy od trzeciego roku życia, a hip-hop – od szesnastego. W Polsce była kilka razy, w Łomży - po raz pierwszy. Prosto z lotniska w Warszawie przybyła w czwartek o godz. 16 do Miejskiego Domu Kultury DŚT, aby przed sobotnimi eliminacjami poprowadzić warsztaty taneczne dla tancerzy znad Narwi. Pogodnie potraktowała gościnne wnętrza i chwaliła  zapał  łomżyńskich tancerzy. Jej mistrzami są Gus Bemberry i Gabriel Francisco z Los Angeles. Zwróciła uwagę, że wielu Polaków ćwiczy taniec w Londynie i chociaż cechy stylu hip-hop są podobne, to jego odmiany indywidualne i „narodowe” bywają różne. Kim Taylor podczas zajęć w Łomży nie oszczędzała ani siebie, ani naszej młodzieży.
W sobotę od południa do nocy w hali sportowej przy ul. Księżnej Anny zmagać się będzie czołówka polskich solistów, duetów, miniformacji i formacji hip-hopowych i breakdance'owych. Spodziewany jest udział ok. pół tysiąca tancerzy. W niedzielę start o godz. 14. Całodzienny wstęp na Wirująca Strefę kosztuje 10 zł. Warto wybrać się ze znajomymi lub całą rodziną, aby podpatrzeć, jak tańczą najlepsi. Przyda się i na dyskotece, i na weselu.
Mirosław R. Derewońko 

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę