Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Profesjonalny amator wygrał Soundtrack

Główne zdjęcie
Michał Kaczmarek z Ostrowa Wielkopolskiego, zdobywca Grand Prix SOUNDTRACK

Fantastycznym koncertem w klimacie jazzowym Lory Szafran, której na fortepianie towarzyszył Wojciech Gogolewski, i występem laureatów zakończył się III Ogólnopolski Festiwal Anglojęzycznej Piosenki Filmowej i Musicalowej SOUNDTRACK. Jury pod przewodnictwem Grażyny Łobaszewskiej przyznało Grand Prix i 2 tys. zł od Ogólnopolskiej Szkoły Językowej British School Michałowi Kaczmarkowi z Ostrowa Wielkopolskiego.


22-letni student Akademii Muzycznej w Katowicach otrzymał dodatkowo elegancki strój od Ewy Ponichtery, prowadzącej salon z odzieżą męską przy Starym Rynku w Łomży. Również szkoła British School nagrodziła go za poprawność językową wykonywanych piosenek. Ponadto koszulę i sweter od salonu Szefler dostał drugi w kolejności mężczyzna dostrzeżony przez jurorów - Mariusz Opiela.

W tegorocznym SOUNDTRACK rywalizowało 16 solistek i solistów z całego kraju. Pierwsze miejsce i 1 tys. zł od Firmy Informatycznej NOVUM zdobyła Dominika Kasprzycka ze Skarżyska Kamiennej, uczestniczka ubiegłorocznych Debiutów w Opolu. Drugie miejsce wyśpiewał 17-letni licealista Mariusz Opiela z Węgorzewa, a trzecie 20-letnia Małgorzata Bigaj z Dąbrowy Górniczej, studentka katowickiej Akademii Muzycznej. Nagrody rzeczowe sprezentowała im Wyższa Szkoła Agrobiznesu. Wyróżnienia jury przyznało Joannie Zubkowicz z Węgorzewa i Marcie Augustynowicz z Giżycka. Uznania w oczach jurorów, niestety, nie znalazły reprezentantki Łomży: uczennica II LO Monika Szymańska i Katolickiego Liceum Anna Domalewska.
- Pochodzę z bardzo muzykalnej rodziny – opowiada triumafator SOUNDTRACK Michał Kaczmarek, który śpiewa z zespołem gospel 33 i jeszcze nienazwaną grupą, grającą soul, funky i r'n'b.. - Dziadek był skrzypkiem, ojciec trębaczem, akordeonistą i dudzistą, a czworo mego starszego rodzeństwa również gra i śpiewa. We Wrocławiu odbywały się swego czasu bardzo popularne spotkania muzykujących rodzin Kaczmarków, Pospieszalskich i Steczkowskich.
Magda Sinoff, instruktorka Miejskiego  Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych, z której inicjatywy zorganizowano SOUNDTRACK, mimo zmęczenia po trzech dniach festiwalu promieniała.
- Najbardziej cieszę się, że z pobytu w Łomży byli zadowoleni i uczestnicy, i goście – powiedziała, wczoraj późnym wieczorem, gdy technicy rozmontowywali już oświetlenie i nagłośnienie. - Mam satysfakcję, że z roku na rok poziom wykonawczy rośnie i przyjeżdżają do nas młodzi piosenkarze, o których wkrótce może będzie jeszcze głośno. Dziękuję za pomoc wszystkim sponsorom, wolontariuszom i kolegom z MDK-DŚT.
Sprawna organizację, operatywność Magdy Sinoff i jej dobry kontakt z młodzieżą wychwalała Lora Szafran i prowadzący dowcipnie finałowy koncert Radek Bielecki z Kabaretu Neo-Nówka. Wzruszjąco zaśpiewała laureatka obu poprzednich festiwali SOUNDTRACK Urszula Durzyńska z Łomży.

Zapał instruktorki podziwiali także „poławiacze talentów” na międzynarodowe festiwale telewizyjne: Aleksander Pałac i Krystyna Piotrowska. Niezależnie od jury przyznali swoje nagrody w postaci zaproszeń na festiwale: Michałowi Kaczmarkowi, Małgorzacie Bigaj i Małgorzacie Główce z Kielc. Dostrzegli także zdolności najmłodszej uczestniczki SOUNDTRACK 13-letniej Ani Buczkowskiej z Katowic. Warto dodać, że właśnie Aleksander Pałac dostrzegł talent Alicji Bachledy-Curuś, gdy późniejsza Zosia z „Pana Tadeusza” Andrzeja Wajdy miała zaledwie 10 lat...

Rafał Milewski      

230804070022.gif
Foto: Michał Kaczmarek z Ostrowa Wielkopolskiego, zdobywca Grand Prix SOUNDTRACK
Foto: Radek Bielecki z Kabaretu Neo-Nówka
Foto: Grupa Wokalna Magdy Sinoff
Foto: Urszula Durzyńska
Foto: Urszula Durzyńska
Foto: Marta Augustynowicz (wyróżnienie)
Foto: Mariusz Opiela (II miejsce)
Foto: Michał Kaczmarek, zdobywca Grand Prix SOUNDTRACK
Foto: Dominika Kasprzycka (I miejsce)
Foto: Małgorzata Bigaj (III miejsce)
Foto: Joanna Zubkowicz (wyrónienie)
Foto: Roman Borawski, dyr. MDK-DŚT
Foto: Mirosław Dziewa, juror
Foto: Joanna Zubkowicz odbiera nagrodę od Bożeny Swięszkowskiej z WSA
Foto: Dominika Kasprzycka odbiera nagrodę od Prezesa NOVUM Zbigniewa Forenca
Foto: Michał Kaczmarek, zdobywca Grand Prix SOUNDTRACK
Foto: laureaci
Foto: Magda Sinoff, serce i mózg festiwalu
Foto: Lora Szafran
Foto: Lora Szafranz pozostałymi jurorami: (od prawej) Grażyną Łobaszewską, Mirosławem Dziewą i Małgorzatą Wagner
Foto: Lora Szafran

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę