Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Dla wielu nauczycieli wakacje to czas na poszukiwanie pracy

Problem ze znalezieniem pracy mają nauczyciele klas 1-3 w szkołach podstawowych. Poszukiwani są za to nauczyciele zawodu. Taka jest obecnie sytuacja w województwie podlaskim. Końcówka wakacji - to dla wielu z nich nadal czas na poszukiwanie pracy.

Niełatwo mają nauczyciele języka polskiego i angielskiego. Ciekawa sytuacja jest z anglistami, bo np. według danych Kuratorium Oświaty w Białymstoku pracy szuka ponad 180 z nich, ale też około 60 dyrektorów podlaskich szkół zgłosiło takie zapotrzebowanie. Dlaczego więc żadna ze stron nie jest zadowolona? Przede wszystkim dlatego, że są to oferty z małych miejscowości. Jak powiedziała rzecznik kuratorium - Małgorzata Palanis - nauczyciele muszą wtedy łączyć pracę w kilku szkołach, bo w jednej mają za mało godzin. Jak dodała - o ile w przypadku takiego łączenia w samym Białymstoku nie ma większego problemu, to jednak w przypadku placówek poza dużym miastem, problem już jest.

Nie oznacza to jednak, że w szkołach, gdzie nadal poszukiwani są nauczyciele, nie będzie tych przedmiotów. Godziny rozłożone będą na innych albo np. uczyć będą ci, którzy mają licencjat i dopiero uzupełniają wiedzę na studiach magisterskich.

Natomiast nauczyciele poszukujący pracy powinni na bieżąco analizować sytuację. Mogą zaglądać na stronę internetową kuratorium oświaty. Tam są informacje gdzie i jacy nauczyciele są poszukiwani.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę