Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Podlaskie szpitale toną w długach

Zadłużenie szpitali podległych marszałkowi województwa sięga 170 milionów złotych. Mimo to, zarząd województwa poręcza im kolejne kredyty. Teraz na zgodę radnych sejmiku województwa czeka decyzja zarządu o poręczeniu 950 tys. zł. kredytu dla szpitala wojewódzkiego w Białymstoku. To największa placówka w regionie, także pod względem zadłużenia - jej zobowiązania sięgają 60 mln zł.

Odpowiedzialny w zarządzie za służbę zdrowia, wicemarszałek Bogusław Dębski tłumaczy, że te poręczenia umożliwią niezbędne inwestycje, które służyć mają poprawie sytuacji finansowej; tym razem chodzi o nowy blok operacyjny.

Kredyty szpitalom poręcza nie tylko obecny zarząd. Zebrane z kilku lat poręczenia w czterech najbardziej zadłużonych placówkach: szpitalach wojewódzkich w Białymstoku, Łomży i Suwałkach oraz w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy sięgają prawie 70 mln zł. Największe wsparcie trafia do Białegostoku. "Gdybyśmy nie wykonali wcześniej kilku ruchów, doszłoby do likwidacji oddziałów"- tłumaczy Wiesław Mickiewicz, zastępca dyrektora departamentu zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim.

Zarząd województwa już dziś kalkuluje straty i liczy się z koniecznością spłaty z kasy województwa części szpitalnych długów, przyznaje Bogusław Dębski. Wicemarszałek liczy, że w przyszłym roku może to być nawet 10 mln zł. "Bronimy się przed tym i wolimy finansować wspólnie ze szpitalami plany restrukturyzacyjne" - dodaje.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę