Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Burmistrz Jedwabnego winien.

Sąd okręgowy w Łomży utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji i uznał, że burmistrz Jedwabnego kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Wyrok jest prawomocny. Burmistrz Jedwabnego zatrzymany został do kontroli we wrześniu ubiegłego roku. Alkotest wykazał większe od dopuszczalnego stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu i burmistrza skazano na karę grzywny i rok pozbawienia prawa jazdy. Zarówno on jak i jego adwokat złożyli apelacje od tego wyroku, jednak sąd drugiej instancji uznał, że ocena i ustalenia sądu rejonowego są słuszne i utrzymał jego wyrok. Obecnie jedyną drogą jego zmiany jest kasacja przez sąd najwyższy. Burmistrzowi grozi teraz utrata stanowiska. Radni Jedwabnego mają miesiąc na stwierdzenie wygaśnięcia jego mandatu.


Jeśli tego nie zrobią, zwróci się o to do nich wojewoda podlaski. Jeśli przez kolejny miesiąc nie zareagują na to, wojewoda może wydać w tej sprawie zarządzenie zastępcze. Jest to pierwszy na Podlasiu prawomocny wyrok karny wobec burmistrza wybranego w wyborach bezpośrednich.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę