Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

"Usuwamy wewnętrzne bariery" w Piątnicy

W środę 4 czerwca Stowarzyszenie „Rodzice Dzieciom” Troski Specjalnej w Marianowie zaprezentowało w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątnicy realizowany od blisko 3 lat program o nazwie „Usuwamy wewnętrzne bariery…”. Celem programu jest kształtowanie w społeczeństwie właściwych postaw i zachowań sprzyjających integracji z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie.

W środę 4 czerwca Stowarzyszenie „Rodzice Dzieciom” Troski Specjalnej w Marianowie zaprezentowało w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątnicy realizowany od blisko 3 lat program o nazwie „Usuwamy wewnętrzne bariery…”.Celem  programu jest kształtowanie w społeczeństwie właściwych postaw i zachowań sprzyjających integracji z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Program adresowany jest głównie do młodzieży szkolnej i akademickiej, ale także do szeroko pojętej społeczności, w której tkwią obojętne, a często niestety także negatywne postawy wobec osób niepełnosprawnych. Założeniem tego programu jest zapoznanie odbiorcy z możliwościami i umiejętnościami naszych podopiecznych poprzez prezentację twórczości wokalnej, teatralnej, plastycznej, manualnej, i innej kształtowanej i rozwijanej podczas zajęć terapeutycznych prowadzonych w Warsztacie Terapii Zajęciowej.  Podczas spotkania w Piątnicy próbowaliśmy zainteresować młodzież gimnazjalną z Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy. Na ponad godzinny program przybyło ok. 150 młodych ludzi – gimnazjalistów oraz nauczyciele. Spotkanie pokazało trud, wytrwałość i mozolną pracę, którą musiały pokonać osoby niepełnosprawne prezentując swoje ograniczone możliwości; ograniczone samą niepełnosprawnością jak też często sprzężonymi z nią różnymi schorzeniami. Spotkanie miało na celu pokazać te ograniczenia i uwrażliwić odbiorcę na cierpienie drugiego człowieka w tym przypadku osoby niepełnosprawnej potrzebującej pomocy od nas – ludzi pełnosprawnych. Wiemy, że tego rodzaju wspólne przebywanie – nie przyniesie pożądanego  efektu natychmiast, ale wierzymy, że z czasem uwrażliwi społeczeństwo na potrzeby drugiego człowieka.  Przy okazji zwracamy się z apelem do dyrektorów szkół, nauczycieli, pedagogów o zainteresowanie się naszym programem. Stowarzyszenie nasze otwarte jest na Państwa propozycje. Spotkania o których mowa mogą odbyć się również w Państwa szkole. Sala gimnastyczna lub aula są dostatecznym miejscem na prezentację naszego programu.Będziemy usatysfakcjonowani, jeśli uda nam się choć niewielką ilość osób zainteresować tym, co przygotowujemy podczas zajęć terapeutycznych z naszymi podopiecznymi w trakcie realizowania procesu rehabilitacyjnego. Państwa zainteresowanie będziemy odbierać jako przejaw humanitaryzmu wobec osób, którymi nasze Stowarzyszenie zajmuje się od ponad 10 lat. 
Zbigniew Biernacki
pt, 06 czerwca 2008 23:40
Data ostatniej edycji: so, 07 czerwca 2008 00:03:50

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę