Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@

I PRZEGLĄD KRÓTKICH FORM PROFILAKTYCZNO-TEATRALNYCH

W sobotę 30 maja 2009 roku w sali Gimnazjum i Liceum Katolickiego im. S. Wyszyńskiego w Łomży odbył się I Przegląd Krótkich Form Profilaktyczno – Teatralnych przygotowany przez Szkolne Koła Caritas.

 

Prezentacje teatralne były trzecim etapem  kampanii społecznej o nazwie „Otwórz oczy” dotyczącej zapobiegania agresji wśród rówieśników. Spotkanie rozpoczęło się  Mszą Świętą w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP w Łomży pod przewodnictwem Ks. Andrzeja Mikuckiego - Dyrektora Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Oprawę muzyczną Mszy Św. przygotował zespół muzyczny Caritas pod kierunkiem Moniki Jastrzębskiej i Marcina Urbanowskiego. Przesłuchania konkursowe grup teatralnych oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe oraz gimnazja i licea). Podczas oceny jurorzy brali pod uwagę formę oraz treść poszczególnych prezentacji.

W przeglądzie wzięło udział ponad 150 uczniów i ich opiekunów – łącznie 10 szkół, które od marca 2009 roku w swoich placówkach realizowały  kolejne etapy programu. Celem kampanii społecznej było przesłanie adresowane do różnych środowisk na temat przemocy w rodzinie, krzywdzeniu dziecka oraz agresji rówieśniczej. W kampanii wzięło udział ponad 500 dzieci i młodzieży ze szkół z terenu Diecezji Łomżyńskiej. Współorganizatorem programu był Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku oraz nauczyciele i pedagodzy,  którzy podjęli się realizacji programu w swoich szkołach.

Po zakończeniu części konkursowej uczestnicy spotkania udali się  na teren ośrodka rehabilitacyjnego prowadzonego przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej, gdzie odbyło się podsumowanie przeglądu oraz rozdanie nagród. Zwycięzcami  w kategorii szkoła podstawowa zostali uczniowie z Zespołu Szkół w Nowych Piekutach, w kategorii gimnazjum pierwsze miejsce zajęli  uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Nowogrodzie. Organizatorzy zadbali również o posiłek dla uczestników spotkania.

Dyrektor Caritas – Ks. Andrzej Mikucki podziękował wszystkim za udział w Kampanii Społecznej „Otwórz Oczy”.

Zbigniew Biernacki 

Informacji udzielili: Ks. A. Mikucki i Pani M. Gutowska

 

Zbigniew Biernacki
nie, 31 maja 2009 00:58
Data ostatniej edycji: nie, 31 maja 2009 01:07:53

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę